BUNDES: Borusija se nikada ne predaje!

Borusiji Dortmund “ukradena” pobjeda u 91. minutu derbija sa Volfzburgom, ali su 120 sekundi kasnije “milioneri” ipak vratili čitav plijen.

Bajern još nije jesenji prvak.

Bavarci su poraženi u subotu od Borusije Menhengladbah, a druga Borusija, ona iz Dortmunda, iskoristila je to i pobjedom 2:1 u derbiju protiv Volfzburga odgodila krunisanje “Herbst majstera” odnosno jesenjeg prvaka u Bundes ligi.

Borusija Dortmund dva kola prije kraja jesenjeg dijela prvenstva zaostaje pet bodova za Bajernom, iako je ta razlika mogla biti i dva boda veća, da Kagava nije pogotkom u 93. minutu “poništio” nepravednu odluku sudije Štilera.

Igrao se 91. minut kada je Širle krenuo u prodor u šesnaesterac i gurnuo loptu između Subotića i Piščeka, a potom pao!

Arbitar je prestrogo dosudio jedanaesterac, kojeg je Rodrigez pretvorio u pogodak za izjednačenje.

Velika nepravda za Borusiju koja je pogotkom Rojsa iz 32. minuta vodila sve do finiša utakmice.

Ona je,međutim, ispravljena samo dvije minute kasnije odličnom akcijom “milionera” i pogotkom Kagave. Asistent Japancu, koji je ovaj meč počeo kao rezerva, bio je Mikhtarijan, kao i kod prvog pogotka Rojsa.

Volfzburg jeste imao inicijativu u drugom poluvremenu, ali bi remi ipak bio nezaslužen, kako zbog spornog jedanaesterca, tako i zbog propuštenih prilika Borusije, od kojih se izdvajaju dvije pogođene prečke na početku meča. Gundogan je tresao okvir gola u trećem, a Bender u petom minutu.