KUP BiH: Borac izvidao rane, Željo se provukao

Banjalučki Borac plasirao se u četvrtinu finala Kupa BiH u kojoj će nakon prave drame na Grbavici igrati i sarajevski Željezničar.

KUP BiH: Borac izvidao rane, Željo se provukao Izvor: MONDO

Nakon prvenstvenog poraza u Travniku (2:0) Borac je izvidao rane plasmanom u četvrtfinale Kupa BiH. Poslije pobjede u prvom meču osmine finala protiv Širokog Brijega u Banjaluci od 2:0 ekipa Velimira Stojnića u srijedu je remizirala 1:1 u revanšu što joj je bilo dovoljno za plasman u naredni krug takmičenja.

Širokobriježani su imali inicijativu tokom meča, a Brazilac Vagner golom deset minuta prije kraja pružio je nadu domaćima da mogu u četvrtfinale. U tom trenutku nedostajao im je jedan gol da anuliraju prednost gostiju iz prvog meča, ali umjesto toga minut prije kraja lopta se zakoprcala u njihovoj mreži.

Stojan Vranješ izjednačio je na 1:1 i definitivno otklonio dilemu ko će u osminu finala.

Prava drama viđena je u srijedu na Grbavici gdje je Željezničar golom Stanića u petoj minuti sudijske nadoknade savladao Velež 2:1 i tako nakon nakon remija bez golova u Mostaru izborio plasman u četvrtfinale.

U drugom sarajevsko-mostarskom duelu pobjedu su odnijeli Mostarci. Zrinjski i Sarajevo remizirali su u srijedu bez golova, ali aktuelni šampion BiH je prošao dalje jer je u prvom meču na Koševu bilo 1:1.

Slavija će nastaviti odbranu prošlogodišnje titule u Kupu BiH pošto je u srijedu nadoknadila minus iz prve utakmice sa Čelikom (0:1) i ubjedljivim trijumfom od 3:0 izbacila goste iz Zenice.