BUNDES: Van Bujten spasio Bajern i Van Gala

Najviše uzbuđenja na mečevima 10. kola Bundeslige u subotu bilo je u Minhenu… Bajern je pobijedio Ajntraht, ali dosta teže od očekivanog.

BUNDES: Van Bujten spasio Bajern i Van Gala Izvor: MONDO

Lui van Gal i veći broj navijača na “Alianc” areni strepili su sve do 88. minuta kada je Belgijanac Daniel van Bujten postigao odlučujući gol i svojoj ekipi obezbijedio tri boda (2:1). Bavarci su gubili od 60. minuta, ali je rezervista Roben izjednačio deset minuta kasnije. Nikola Petković presjedio je cijeli meč na klupi.

Hofenhajm je lako izašao na kraj sa Nirnbergom, baš kao i Majnc protiv Frajburga. Obje utakmice završene su rezultatom 3:0. Štutgart nastavlja sa očajnim rezultatima, a lošu formu “švaba” ovaj put iskoristio je Hanover pobijedivši sa 1:0. Zdravko Kuzmanović igrao je do 61. minuta.

Jedina utakmica bez golova odigrana je u Menhengladbaha, gdje je gostovao Keln.

U nedjelju se igraju preostala tri susreta. Najuzbudljiviji duel očekuje nas u Gelezenkirhenu, gdje će trećeplasirani Šalke ugostiti HSV, koji je jedno mjesto ispred. Pobjednik, ako ga bude, izbiće na čelo tabele.

Volfsburg gostuje u Berlinu, dok Bohum dočekuje Vereder.