PREMIJER: Blekburn gledao moćni Čelsi

Čelsi "petardom" ispratio Blekburn sa Stamford Bridža i izbio na prvo mjesto na tabeli Premijer lige, Totenhem kod kuće poražen od Stouka.

PREMIJER: Blekburn gledao moćni Čelsi Izvor: MONDO

Čelsi je deklasirao Blekburn sa 5:0 na “Stamford bridžu”. Bila je to perfektna predstava izabranika Karla Anćelotija, u kojoj je od prvog do poslednjeg minuta učestvovao i srpski reprezentativac Branislav Ivanović.

Mrežu Pola Robinsona načeo je njegov saigrač Francuz Žil Žive u 30. minutu. Interesantno da je to bio jedini pogodak u prvom dijelu.

U nastavku meča, i to poslije samo šest minuta igre na semaforu je stajalo 3:0. Frenk Lampard je bio strijelac drugog, a Mikael Esijen trećeg, veoma lijepog gola sa oko 30 metara. Lampard se drugi put upisao u strijelce sa penala u 59, a tačku na goleadu stavio je Didije Drogba u 64. minutu.

Čelsi je ovom pobjedom izbio na prvo mjesto, gdje bi mogao da ostane ukoliko u nedelju Mančester junajted ne pobedi Liverpul na “Enfildu”.

Stouk utišao "pijetlove"

Fudbaleri Stouka pobjedom na “Vajt hart lejnu” protiv Totenhema (1:0) priredili su najveće iznenađenje u prvim utakmicama 10. kola Premijer lige.

Gol odluke postigao je Vilan u 86. minutu.

Vulvsi su na svom stadionu igrali 1:1 sa Aston Vilom, a za domaći tim posljednjih 15 minuta nastupio je i srpski reprezentativac Nenad Milijaš. Vigan je slavio kao gost protiv Barnlija (3:1), iako su domaći prvi stigli do gola. Birmingem je sigurnom igrom, stigao do vrijednih bodova protiv favorizovanog Sandrelenda.

Na utakmici između Hala i Portsmuta nije bilo golova.