PRIMERA: Real ipak u krizi

Real polako posustaje. Remi na gostovanju protiv Sportinga (0:0) potvrdio je da poraz od Milana u prošlom kolu Lige šampiona nije bio samo loš dan.

PRIMERA: Real ipak u krizi Izvor: MONDO

Nakon furioznog početka prvenstva i svih pet pobjeda, “kraljevski klub” je u naredna tri kola osvojio samo četiri boda, pa tako Barselona u slučaju pobjede na “Kamp Nou” protiv Saragose, ima priliku da pobjegne velikom rivalu na tri boda.

Kristijano Ronaldo zbog povrede ponovo nije bio u postavi Madriđana, a njegov izostanak posebno se osjetio na posljednja dva meča.

Na “El Molinonu” mogu da budu prezadovolji osvojenim bodom. Hihon sigurno korača korz novo prvenstvo i trenutno je na sjajnom sedmom mjestu sa 12 bodova i samo dva poraza.

Atletiku ne pomaže ni Kike Flores

Šta je još potrebno da se dogodi da Atletiko Madrid stigne do druge pobjede u Primeri. Prvo je postavljen novi trener - Kike Flores, zatim isključena dva protivnička igrača, dosuđeno isto toliko penala za “jorgandžije” , a Majorka je uspjela da sa “Visente Kalderona” odnese bod - 1:1.

Sudija Muniz Fernandez trudio se da pomogne posrnulom Atletiku, ali ni njegova pomoć nije bila dovoljna da Madriđani konačno osvoje tri boda.

Hozemi je već u 27. minutu dobio crveni karton, a penal koji je skirvio nije iskoristio Dijego Forlan. Na početku drugog poluvremena isključen je i Ivan Ramis, krivac za novi jedanaesterac u 51. minutu. Još jednom je odgovornost preuzeo Ugrugvajac, ali je ovaj put bio uspješniji.

Smiješila su se tri boda domaćinu sve do 90 minuta, kada je Valero postavio konačnih - 1:1.

Majorka je na odličnom petom mjestu sa 14 bodova, dok je Atletiko sve bliže dnu sa samo 7 bodova iz devet utakmica.