JSL (trenutno): Rad - Partizan 2:3

Fudbaleri Partizana vode protiv Rada 3:2 u posljednjoj utakmici 9. kola Jelen Superlige Srbije.

JSL (trenutno): Rad - Partizan 2:3 Izvor: MONDO

Dva gola za Partizan postigao je Kleo, a strijelac trećeg bio je Ljubomir Fejsa. Oba gola za Rad djelo su Andrije Kaluđerovića.

Partizan je poveo u 9. minutu iz lijepe akcije koju su započeli Ljubomir Fejsa i Siniša Stevanović. Fejsa je potom odigrao do Nemanje Tomića koji je oz prve šutirao ka Branislavu Daniloviću, golman Rada odbija, ali na nogu Kleu koji je ubacuje u mrežu.

"Građevinari" su izjednačili u 24. minutu. Radivojević je "promiješao" odbranu Partizana, asistirao je Kaluđeroviću koji je lako savladao Aleksandra Radosavljevića.

Samo tri minuta kasnije, Partizan je ponovo poveo, a strijelac je opet bio Kleo. Rajko Brežančić odlično je centrirao sa lijeve strane, a Brazilac je bio najviši u skoku i glavom je poslao iza leđa Danilovića.

Novu šansu za gol crno-bijeli su imali u 35. minutu kada je kapiten Nenad Đorđević odlično šutirao iz slobodnog udarca sa više od 30 metara, ali je golman Rada i mlade reprezentacije Srbije dobro intervenisao.

Do kraja poluvremena još jedna dobra prilika za Partizan poslije kornera, ali su se Dijara i Kleo spetljali.

U jeku napada Rada, novi gol za Partizan u 58. minutu. Iz kontranapada, lopta je došla do Fejse koji je "opalio" sa 17,18 metara i savladao Danilovića.

Prije gola, Rad je propustio veliku priliku. Radivojević je krenuo akciju sa desne strane, lopta je došla do Kaluđerovića koji je sa pet metara šutirao u Radosavljevića.

Partizan inače igra bez Adema Ljajića koji je na "ekskurziji" u svom budućem klubu Mančester junajtedu, kao i bez povrijeđenih Mladena Krstajića i Gorana Gavrančića. I Rad je oslabljen.

RAD: Danilović, Čotra, Todorovski, Stojaković, Kaluđerović, Pajović, Ristić (od 42. minuta Delić), Raspopović, Andrić, Petrović, Radivojević.

PARTIZAN: Radosavljević, Stevanović, Brežančić, Đorđević, Knežević, Fejsa, B. Jovanović, Tomić (od 46. minuta Brana Ilić), Moreira, Kleo, Dijara.

- crveni karton: trener Rada Marko Nikolić (zbog prigovora).