PREMIJER BiH: Egal u Mostaru, Široki ekspres!

Aktuelni prvak Zrinjski remizirao je u Mostaru protiv Sarajeva (1:1) u derbiju 11. kola Premijer lige BiH. Široki preskočio Velež na drugoj poziciji.

PREMIJER BiH: Egal u Mostaru, Široki ekspres! Izvor: MONDO

U vrlo dobroj utakmici "Pod Bijelim brijegom", izabranici Mehmeda Janjoša su pogotkom Alena Abdića iz 61. minuta bili nadomak kompletnog plijena, ali je u samom finišu bod domaćinu spasio Krešimir Kordić poslije sumnjive ofsajd pozicije.

Uslijedili su žestoki protesti gostiju jer je Kordić bio u nedozvoljenoj poziciji poslije centaršuta Igora Žuržinova, ali arbitar iz Bijeljine Predrag Stankić je pokazao na centar.

Na terenu je nastala velika gužva u kojoj je najdeblji kraj izvukao Avdić, koji je zaradio crveni karton, vjerovatno jer je izašao na atletsku stazu tražiti od komentatora da pogleda snimak sporne situacije.

U sudijskoj nadoknadi utakmice došlo je do fizičkog obračuna Žuržinova i Muhameda Alaima, pa ih je sudija nagradio sa po žutim kartonom, iako su realno zaslužili isključenja!

I onda u petom minutu nadoknade, golman Sarajlija Alaim odbranio je čist "zicer" Vladi Zadru sa pet metara i spasio bordo tim poraza.

Široki Brijeg, koji ima i utakmicu manje, ekspresno je počistio Leotar na svom stadionu i stigao na tri boda minusa u odnosu na lidera banjalučki Borac. Najzaslužniji za visoku pobjedu domaćina bio je Brazilac Vagner, dvostruki strijelac. U posljednjem meču nedeljnog programa 11. kola, Slavija nije uspjela u Istočnom Sarajevu da slomi otpor Olimpika - 0:0.