SERIJA A: Golgeter Nesta napravio preokret

Štoper Milana postigao dva gola u finišu meča u Veroni i donio pobjedu - 2:1. Livorno ostvario prvi trijumf u sezoni i to na gostovanju Romi.

SERIJA A: Golgeter Nesta napravio preokret Izvor: MONDO

Milan je vaskrsao u Veroni, a za to može da zahvali, vjerovali ili ne, golgeteru Alesandru Nesti!

Štoper "rosonera" postigao je dva gola u finišu utakmice sa Kjevom, napravio preokret i odveo svoj tim na diobu četvrtog mjesta Serije A, sa Fiorentinom i Palermom (svi imaju po 15 bodova poslije devet kola). Nesta se u strijelce upisao u 81. i 90+2. minutu za konačnih 1:2.

Oba pogotka Nesta je dao glavom poslije centaršuteva sa lijeve strane.

Domaćin je poveo već u 7. minutu. Đampjero Pinci je na desetak metara od gola natrčao na loptu, tukao "iz prve" i poslao je iza leđa golmana Dide. Gosti su do izjednačenja stigli tek u 81. minutu, a spasio ih je Nesta.

Devet kola je trebalo fudbalerima Livorna da ostvare prvu pobjedu u Seriji A, a oni su to učinili na teškom gostovanju u glavnom gradu Italije!

Livorno je šokirao "vučicu" i pobijedio 1:0, golom Tavana u 40. minutu, a uspjeh dosadašnjeg "fenjeraša" je utoliko veći ako se zna da je od 64. minuta igrao sa desetoricom (isključen Lusija). To je, inače, tek druga pobjeda Livorna na "Olimpiku".

Roma je tako vezala drugi poraz u prvenstvu, posle neuspeha u Milanu (1:2).

Livorno je posljednje mjesto prepustio Sijeni koja je izgubila na svom terenu od Juventusa, minimalnim rezultatom - 1:0. Čovjek odluke bio je Amauri. Tako je nastavljena tradicija u duelima dva kluba istih boja da se mečevi nikad ne završavaju remijem.

Sijena je nastavila crnu seriju - sedam mečeva bez pobjede (dva remija i pet poraza), a Juventusu je ovo prva pobjeda poslije četiri kola.

Uzbudljiv meč odigrali su Kaljari i Đenova. Gosti su dva puta vodili, ali sva tri boda ostaju na Sardiniji.

Napoli je prekinuo dobru seriju Fiorentine, koja nije poražena u posljednja četiri meča u prvenstvu, a dobro joj ide i u Ligi šampiona (u posljednjem kolu pobjeda nad Debrecinom 4:3 u Mađarskoj). I taj meč završen je minimalnim rezultatom u korist Napolitanaca, a gol odluke postigao je Mađo dva minuta prije kraja.