BUNDES: Ludilo!

Kakav derbi 10. kola Bundeslige! Baš strašan - Šalke - Hamburger 3:3 (0:2).

BUNDES: Ludilo! Izvor: MONDO

Vodili su gosti na poluvremenu ubjedljivo, golovima Markusa Berga i Pjotra Trohovskog. Djelovalo je da tim Bruna Labadije nezdarživo nastavlja pohod ka tituli koju čeka od 1983.

Međutim, Kevin Kuranji je nedugo po povratku iz svlačionice prepolovio prednost gostiju.

A onda je u 60. minutu David Rozenal, kao posljednji igrač gostujuće odbrane, faulirao Kuranjija na ivici šesnaesterca, pa mu je sudija pokazao put u svlačionicu. Poslije tog slobodnog udarca, golman Frank Rost je loptu usmjerio samo do prečke, ona se odbila do Lukasa Šmica kome nije bilo teško da izjednači - 2:2.

Iako je imao igrača manje, Hamburger je ponovo došao u vođstvo, u 80. minutu. Ze Roberto je uradio ogroman dio posla i Berga "spojio" sa golom - 2:3.

I dok su gosti pakovali sva tri boda da ponesu kući, šokirao ih je Kuranji. Svoj drugi gol na meču opet je postigao glavom - 3:3.

Utakmica u Gelzenkirhenu je samo najavila još jedan spektakularan šampionat Njemačke, a Šalke, ili preciznije Kuranji, je zaslužan što se na vrhu tabele ponovo napravila gužva.

Remi u derbiju iskoristio je Verder i pobjedom u Bohumu se umiješao u borbu za čelo. Sada je na samo dva boda od lidera, Bajera i Hamburgera, i samo bod ispred Šalkea.

Herta je poslije osam uzastopnih poraza konačno osvojila bod. U Berlinu je zaustavila aktuelnog šampiona, Volfsburg - 0:0.

Za domaćina, koji je i dalje prikovan za dno tabele Bundeslige sa samo četiri boda, igrala su dvojica srpskih internacionalaca, Gojko Kačar i Nemanja Pejčinović, dok su u gostujućem timu nastupila dvojica reprezentativaca BiH - Edin Džeko i Zvjezdan Misimović.