PRIMERA: "Žuta podmornica" izronila, 7+ u Barseloni

Viljareal je pobijedio! To je glavna vijest sa nedeljnih mečeva devetog kola Primere. Barsa demolirala Saragosu (6:1) i učvrstila se na prvom mjestu.

PRIMERA: "Žuta podmornica" izronila, 7+ u Barseloni  Izvor: MONDO

Prethodnih sezona podrazumijevalo se da ekipa iz predgrađa Valensije pobjeđuje, ali sada je "trojku" upisala tek iz devetog pokušaja.

U prošlom kolu Viljareal je poražen od Hereza, u to vreme pretposljednjeg tima lige, a sada je uspio da savlada Malagu - 2:1 (1:1).

"Žuta podmornica" je bila jedina ekipa u Primeri bez pobjede, ali je golovima Nilmara i Kapdevilje izašla iz mulja na dnu i izronila. Pretekla je Herez i Malagu, kojoj sada pripada "fenjer".

Valensija je slomila otpror Almerije u drugom poluvremenu golom Davida Vilje. Kada je domaćin u 63. minutu ostao bez isključenog Dijega Alveša, "slijepi miševi" su ga dokusurili (3:0) i popeli se na četvrto mjesto na tabeli.

Nikola Žigić je ponovo cio meč presjedio na klupi.

Ubjedljivom pobjedom protiv Saragose (6:1), u čijim redovima nije bilo srpskog reprezentativca Ivana Obradovića, Barselona se osamila na vrhu tabele španske Primere. Trostruki strijelac u pobjedi Katalonaca bio je Seidu Keita, a dva gola postigao je Zlatan Ibrahimović.