Fener - Galata: Au, kako se ne vole!

Opšti krkljanac na terenu, tokom zagrijavanja igrača za derbi turskog prvenstva, samo čudom je ostao na guranju i "kragnama".

Fener - Galata: Au, kako se ne vole!  Izvor: MONDO

Kada se na dan gradskog derbija potuku navijači dva kluba, to se najčešće tretira kao uobičajena pojava.

Ali da izbije "frka" između fudbalera, pa još na zagrijavanju?

E, to u Evropi može da se vidi samo na utakmicama istanbulskih "vječitih rivala", Fenerbahčea i Galatasaraja.

Utakmica odigrana u nedjelju uveče na stadionu Šukru Saračoglu, koju je Fener dobio rezultatom 3:1, imala je neočekivanu "predigru". Režirali su je Brazilac Kristijan iz domaćeg tima, inače debitant u derbiju i turski reprezentativac Arda Turan iz Galatasaraja.

Sve je počelo kada su se gostujući fudbaleri kolektivno zaputili ka tribini na kojoj su bili smješteni njihovi navijači. Problema ne bi bilo, da zbog otpozdrava nisu morali da pređu preko polovine na kojoj su se zagrijavali igrači Fenerbahčea.

Kristijan je tom prilikom zakačio Turana, a ovaj mu obećao da će se vratiti. To se kroz nekoliko desetina sekundi i dogodilo, da bi oštar verbalni sukob "jedan na jedan" rezultirao gužvom u kojoj su učestvovali gotovo svi fudbaleri.

Pravo je čudo da se sve zaustavilo na guranju i "kragnama" i da niko nije završio na travi...

Fenerbahče je poveo sa 2:0 golovima Aleksa, smanjio je Hakan Balta u 56. minutu, da bi Dani Guiza u posljednjim sekundama utakmice potvrdio trijumf žuto-plavih.

Galatasaraj je 15 minuta prije kraja ostao bez isključenog Abdelkadera Keite. Nekadašnji napadač Lila i Liona je u duelu na sredini terena pesnicom "potkačio" vremešnog Brazilca Roberta Karlosa.

Fener poslije desetog kola vodi na tabeli sa 27 bodova, a drugo mjesto dijele Bursa i Galatasaraj sa po 22.