Ranđelović odbranio Zvezdinu krunu u Kupu

Zvezdina kruna u nacionalnom Kupu bila je stavljena na penal rulet, ali ju je sačuvao Ivan Ranđelović.

Ranđelović odbranio Zvezdinu krunu u Kupu  Izvor: MONDO

U četvrtfinalu Lav Kupa Srbije: Čukarički - Crvena zvezda 1:1 (0:0), penalima 0:3!

Golman Crvene zvezde odbranio je u sredu popodne sva tri šuta sa bele tačke fudbalerima Čukaričkog, Jankoviću, Nađu i Vilotiću, dok su sa druge strane sigurni izvođači pred 2.000 gledalaca na Banovom Brdu bili Blažić, Milovanović i Ninkov.

Zanimljivo, Blažić i Ninkov u januaru su iz Čukaričkog prešli u Crvenu zvezdu.

Ružna utakmica kulminirala je neverovatnim finišom u kojem je Crvena zvezda povela golom Milijaša u 93. minutu, a Čukarički je izjednačio preko Ćuluma u 95. minutu.

Golu Milijaša prethodio je prodor donedavnog desnog beka Čukaričkog, Pavla Ninkova po desnoj strani, centaršut u srce šesnaesterca, gde je napadač Zvezde Nenad Jestrović samo "odložio" loptu na levicu vezisti crveno-belih.

Šut je kroz šumu nogu igrača oba tima završio u mreži na veliku radost oko 1.000 najvatrenijih Delija.

Dok su crveno-beli slavili, igrači u crno-belom bunili su se kod pomoćnog sudije, smatrajući da je Segundo Kastiljo dotakao loptu na putu ka golu i promenio joj pravac. Kastiljo se u trenutku šuta nalazio u ofsajd poziciji, a da li je dodirnuo fudbal moćiće da se ustanovi tek na usporenom snimku.

Ipak, Milan Ćulum dobio je ubrzo pas u prostor izmedju dvojice štopera Crvene zvezde, školski zagradio i izbacio Gaja iz igre i sa sedam metara proturio loptu ispod Ranđelovića, za nevericu među crveno-belima.

Ranđelović je, na kraju, imao poslednju reč, tako da će se branilac trofeja ipak pojaviti u polufinalu 16. aprila.

Istog datuma igraće OFK Beograd i drugoligaš Zemun, dok se čeka četvrti tim, bolji iz duela između Partizana i niškog Sinđelića.

OFK Beograd je takođe na penale premostio četvrtfinale. Debi Ljupka Petrovića na klupi "romantičara" završen je srećno, pre svega zahvaljujući golmanu Radiši Iliću, koji je zaustavio dva šuta igrača Javora u penal seriji na Karaburmi.

Posle 90 minuta bilo je 1:1. Beograđane je u vođstvo doveo Andrija Kaluđerović u 21. minutu, a rezultat je pre odlaska na odmor poravnao Cvetković.

U drugom delu igre nije bilo golova, ali je bilo šansi pre svega pred Radišom Ilićem, tako da se stekao utisak da je prvoligaš srećno došao do penala.

Potencijalni reprezentativac odbranio je šuteve Miličiću i Simiću, OFK Beograd otišao je u polufinale iako nije zabeležio pobedu od 3. novembra 2007. godine, Javor nije prošao dalje iako je ostao neporažen i na 23. uzastopnoj utakmici...

Sve to pratilo je 250 gledalaca.

Nije ih bilo više ni u Gornjoj varoši, gde su se simpatizeri Zemuna prisetili dana kada su igrali Prvu ligu.

Zemunci, koji se grčevito bore za opstanak u drugoligaškoj konkurenciji, dočekali su člana fudbalske elite, ekipu Banata i izbacili ih sa 1:0.

Gol odluke postigao je Mijailović u 60. minutu.