LAV KUP SRBIJE: Partizan kroz iglene uši!

Zvezda pobijedila Novi Pazar, Partizan se izvukao u Novom Sadu, Vojvodina savladala Lučance...

LAV KUP SRBIJE: Partizan kroz iglene uši!  Izvor: MONDO

U četvrtfinalu Kupa Srbije igraće svi superligaši: Crvena zvezda, Vojvodina, Smederevo, OFK Beograd, Jagodina, Borac, Spartak i branilac trofeja Partizan.

Crvena zvezda se plasirala u četvrtfinale Kupa Srbije minimalnom pobjedom na vrućem gostovanju u Novom Pazaru - 1:0.

Zvezda je povela u 16. minutu. Napad je poveo Ignjatijević, centrirao je do Dejana Lekića, koji grudima spušta do Aleksandra Jevtića koji efektno šutira sa 18 metara i pogađa gol golmana Čokorila.

Od tog trenutka Zvezda je potpuno preuzela kontrolu nad igrom i "umirila" je bučno gledališe u Novom Pazaru.

Pred 8.000 gledalaca Zvezda je brzim golom olakšala sebi posao, a mogla je još koji put da pogodi mrežu domaćina da su napadači bili prisebniji, prije svega Dejan Lekić.

Branilac trofeja Partizan provukao se u Novom Sadu protiv prvoligaša Proletera. Domaći su poveli u 53. minutu preko Kovačevića, koji je sjajno reagovao i lobovao istrčalog Radosavljevića.

Ali, crno-bijeli su uspjeli da izbjegnu senzaciju. Golom Lamina Dijare u 73. minutu su izjednačili ,a spektakularnim golom Srđe Kneževića sa 40 metara, branilac trofeja je stigao do pobjede.

Izjednačujući gol postignut je poslije akcije Nikole Vujovića koji je pogodio Klea, a Brazilac je spustio do do Dijare koji pogađa.

Nekoliko minuta prije gola Partizana, Proleter je imao kolosalnu šansu, ali je Popin prebacio prazan gol sa samo pet metara!

I Partizan je imao svoje velike šanse. U 60. minutu Marko Lomić je centrirao, Moreira je odložio loptu do Klea, koji sa osam metara šutira preko gola.

Poslije izjednačujućeg gola, Partizan je imao još jednu sjajnu priliku. U 75. minutu Dijara i Brana Ilić odigrali su dupli pas, omaleni napadač je krenuo sam prema golu, ali je izblokiran kada su loptu svi već vidjeli u mreži.

Vojvodina je savladala protiv Mladosti u Lučanima 3:1. Novosađani su poveli u 23. minutu preko Slavena Stjepanovića, ali je prvoligaš izjednačio desetak minuta kasnije kada se poslije centaršuta Radivojevića lopta odbila od nekog igrača Vojvodine i ušla u mrežu.

Ipak, u finišu prvog dijela Vojvodina je ponovo došla u prednost golom glavom Janka Tumbasevića. Sve dileme oko pobjednika razriješio je .

Smederevoje odigralo odlično i to bez osmorice standardnih prvotimaca i ubjedljivo je savladao kulski Hajduk - 3:0.

OFK Beograd nije dozvolio iznenađenje protiv Partizana iz Kosovske Mitrovice, koji igra u Zonskoj ligi grupa "Morava".

Na Karaburmi, OFK Beograd je, u kombinovanom sastavu, pobedio 3:1, ali je na poluvremenu bilo neriješeno. OFK je poveo u 6. minutu, ali su gosti sa Kosova izjednačili u 26. minutu. Ipak, u 62. minutu Petar Jelić je donio novu prednost "romantičarima". Uroš Sinđić je lijepim golom odveo OFK-a u četvrtfinale Kupa.

U narednu rundu takmičenja idu i Spartak koji je dobio Banat u Banatskom Dvoru, Borac koji je savladao Metalac u Kragujevcu, i Jagodina koja je izbacila prošlogodišnjeg finalistu kupa, ekipu Sevojna.