SERIJA A: Pipo i Pato ugasili Vezuv - zamalo

Početak za nevjericu, kraj za infarkt. Tako se može opisati jedan od derbi mečeva 10. kola Serije A: Napoli - Milan 2:2!

SERIJA A: Pipo i Pato ugasili Vezuv - zamalo Izvor: MONDO

Gosti su bili na pragu treće uzastopne pobjede u prvenstvu, pošto su od šestog minuta vodili sa 2:0, ali će se na sjever Italije ipak vratiti sa samo jednim bodom.

Filipo Inzagi u drugom minutu je prihvatio loptu između trojice čuvara i matirao Morgana De Sanktisa, a zatim je Alešandre Pato izbjegao ofsajd zamku na centru igrališta, pretrčao sa loptom pola terena i povisio na 2:0.

Tako je bilo sve do 90. minuta, kada je Luka Ćigarini prihvatio odbitak na 18 metara i topovskim udarcem smjestio loptu u mrežu.

Milan je nešto ranije ostao bez isključenog Ignacija Abatea, pa su domaći fudbaleri svim silama krenuli ka izjednačenju. I uspjeli su - Gustavo Denis je centriranu loptu sa desnog boka glavom sproveo u mrežu, za oduševljenje 50.000 Napolitanaca na stadionu San Paolo!

Juventus je u borbi za drugu poziciju deklasirao Sampdoriju - 5:1, tek drugi put ove sezone postigavši više od dva gola na jednoj utakmici.

Udineze je uspio da položi na pleća oslabljenu Romu pogocima Flora Floresa - 2:1. Pri rezultatu 1:1 Roma je ostala bez isključenog Tadeija, a domaći su stigli do pobjede tek pošto su i oni spali na desetoricu igrača.

Crveni karton je u 78. minutu dobio nekadašnji igrač Crvene zvezde Dušan Basta!