BUNDES: Kačar skrivio penal, Herta izgubila

U prvom meču 11. kola Bundeslige, Borusija je u Dortmundu dobila Hertu 2:0, golovima Sahina iz penala u 60. minutu i Barios u 90. minutu.

BUNDES: Kačar skrivio penal, Herta izgubila Izvor: MONDO

Berlinska Herta ove sezone igra očajno, a i sa šestog gostovanja u sezoni vratila se praznih šaka.

Meč je praktično odlučio penal koji je dosuđen poslije prekršaja Gojka Kačara nad Ovomojelom.

Herta, za koju je osim Kačara od prvog minuta igrao i Nemanja Pejčinović, najbliža golu bila je desetak minuta poslije vođstva domaćina kada je Pišček pogodio stativu gola "milionera" iz Dortmunda u čijem je sastavu starter bio srpski reprezentativac Neven Subotić.

Berlinski klub zaista čeka teška i grčevita borba za opstanak, jer je ostao na mršavih četiri boda, sa čak devet poraza, jednim remijem i jednom pobjedom u prethodnih 11 kola.