PREMIJER: "Tobdžije" odrale redovne mušterije

Arsenal gospodar sjevernog Londona. Totenhem ponovo položio oružje na "Emiratima".

PREMIJER: "Tobdžije" odrale redovne mušterije Izvor: MONDO

Arsenal igra najeljepši fudbal na Ostrvu, možda i u Evropi. A na radost svojih navijača, uz to je i efikasan.

Na "Emiratima" je u derbiju 11. kola Premijer lige gostovala "redovna mušterija", ekipa Totenhema, a ishod je očekivan - 3:0 za "tobdžije".

Četa Arsena Vengera nastavila je perfektan niz u ovoj sezoni - sve pobjede na domaćem terenu, a uz to su već šest kola bez poraza. Totenhemu je ovo uzastopni poraz.

Tradicija je bila apsolutno protiv "pjevaca" - u posljednjih 25 međusobnih duela, u svim takmičenjima, Totenhem je samo jednom pobijedio!

Još jedan podatak za Riplija. Totenhem nije pobijedio u posljednja 64 gostovanja "velikoj četvorci" engleskog fudbala - Mančester junajtedu, Arsenalu, Čelsiju i Liverpulu! Posljednji put su dobili neku od tih ekipa, daleke 1993. godine kada su slavili na Enfildu protiv Liverpula 2:1.

Bitka za sjeverni London odlučena je u finišu prvog poluvremena. I to samo u dva minuta. Najprije je Robin van Persi doveo Arsenal u vođstvo u 42. minutu na asistenciju Sanje.

Samo minut kasnije Sesk Fabregas postiže gol kao Maradona na Svjetskom prvenstvu u Meksiku 1986. godine protiv Engleske! Uzeo je loptu na sredini terena i potom je prošao cijelu odbranu Totenhema. Maestralno!

Tačku na meč stavio je Van Persi drugim golom u 60. minutu i to ponovo na dodavanje Sanje.