BUNDES: Drama u Gelzenkirhenu!

Bajer iz Leverkuzena vodio protiv Šalkea 2:0 do 83. minuta, na kraju 2:2. Prvi poaz Hamburga, Bajernu samo bod u Štutgartu.

BUNDES: Drama u Gelzenkirhenu!  Izvor: MONDO

Lider Bundeslige imao je tri boda u džepu u Gelzenkirhenu, ali je Šalke priredio još jednu dramu svojim navijačima.

Prošle nedelje, Šalke je gubio od Hamburga 2:0, izjednačio je na 2:2, Hamburg je poveo 3:2, a Kevin Kuranji u 93. minutu donio bod Šalkeu.

Ista slika i u derbiju 11. kola. Bajer je vodio do 83. minuta, imao je veliku prednost, ali je najprije Kuranji smanjio na 2:1, da bi Sančes u 87. minutu postavio konačnih 2:2.

"Mercedes Benc arena", kako se zove stadion Štutgarta, već petu sezonu neosvojiva je za minhenski Bajern.
U 11. kolu, Bundeslige, Štutgart, za koji je od početka igrao Zdravko Kuzmanović, odigrao je neriješeno, bez golova, sa pretendetnom na titulu, minhenskim Bajernom.

"Šabe" su tako prekinule niz od tri uzastopna poraza, a ostaje da se vidi da li će remi protiv Bajerna zadovoljiti upravu Štutgarta, pa neće uručiti otkaz treneru Markusu Babelu.

Borusija iz Menhegladbaha je poslije 15 godina slavila u Hamburgu! Veliko iznenađenje na sjeveru Njemačke, jer je do sada drugoplasirani tim Bundeslige važio za velikog favorita u meču protiv Menhegladbaha.

Hamburg je dva puta vodio, ali su gosti dva puta stizali prednost domaćina i potom osam minuta prije kraja odnijeli velika tri boda.

Volsfburg i Majnc nastavili su tradiciju mečeva sa puno golova. Prošle sezone bilo je 3:2 za Volfsburg, a zamalo da tako bude završen i meč 11. kola tekućeg šampionata. Volsfburg je vodio 2:0, Majnc je do poluvremena izjednačio, a do 85. minuta domaćin je ponovo imao prednost golom reprezentativca BiH Zvjezdana Misimovića. Ali, pet minuta prije kraja meča, Hugland je donio bod Majncu.

Subotnje mečeve u Bundesligi obilježile su dobre igre gostiju, odnosno NIJEDNA pobjeda domaćih ekipa. U pet odigranih mečeva gosti su odnijeli dvije pobjede, a tri meča su završena neriješeno. Ukupno, devet bodova za gostujuće ekipe.