KLASIKER: Asistent Panta i tabadžija Babović

Najveći derbi holandskog fudbala u nedelju je pripao domaćinu, ubijedljivim rezultatom: Ajaks - Fejenord 5:1!

KLASIKER: Asistent Panta i tabadžija Babović  Izvor: MONDO

"Kopljanici" su trijumfom u popularnom "klasikeru" potvrdili kandidaturu za prvaka države, dok su gosti iz Roterdama sada daleko od vrha tabele.

Vodi Tvente sa 32 boda, drugi je PSV Ajndhoven sa 30 (oba tima nemaju poraz poslije 12 kola), Ajaks treći sa 29, a Fejenord je ostao na 23.

Pitanje pobjednika praktično je riješeno za dva minuta, u finišu prvog poluvremena. Demi De Zeuv je srećno i spretno skrenuo loptu u mrežu, na dodavanje Marka Pantelića, a samo što je Fejenord krenuo sa centra, ostao je na terenu sa desetoricom igrača.

Stefan Babović pogodio je Fertongena šakom u lice i sudija Kevin Blom mu je pokazao direktan crveni karton.

Već u 46. minutu bilo je 2:0 za Ajaks (Urbi Emanuelson), Gregori van der Vil povisio je na 3:0 u 58 (poslije duplog pasa sa Pantelićem), da bi Deni Landzat prelijepim lob udarcem u 74. minutu utješio gostujuće navijače.

Međutim, to nije značilo da je njihovim mukama kraj.

De Zeuv je 82. minutu postigao svoj drugi pogodak - ponovo je Pantelić učestvovao u akciji - da bi Luis Suarez u 90. minutu iznudio penal, crveni karton golmana Van Dajka i na kraju matirao rezervnog golmana Ervina Muldera - 5:1!

Miralem Sulejmani odigrao je posljednjih pola sata utakmice, dok je Pantelić zamijenjen u 83. minutu, vidno nezadovoljan što i sam nije uspio da se upiše u listu strijelaca.