JSL (poluvrijeme): Uspavanka u Humskoj

U posljednjoj utakmici 10. kola Jelen Superlige, između Partizana i Napretka, poslije prvih 45 minuta nema golova.

JSL (poluvrijeme): Uspavanka u Humskoj  Izvor: MONDO

Crno-bijeli su nastavili po starom - sporim ritmom.

U duel sa Kruševljanima u Humskoj ušli su sa imperativom pobjede, jer im "vječiti rival", sa utakmicom više, bježi sedam bodova. Međutim, po igri izabranika Gorana Stevanovića u prvom poluvremenu to se nije moglo zaključiti.

Tek u finišu tog dijela igre stvorili su dvije prilike. Prvo je Knežević usamljen šutirao glavom pravo u golmana Mirkovića, doduše gotovo iz "mrtvog ugla", a onda je Kleo sa peterca pokušao u padu, ali je lopta postala lak plijen Mirkovića.

Stevanović se odlučio da "ohladi" Moreiru, čije se ime nije našlo u protokolu utakmice.

Kleo je u 40. minutu napustio igru zbog povrede, a zamijenio ga je Ilić.

Fudbaleri Smedereva su za samo četiri dana nanijeli i drugi poraz kulskom Hajduku - 2:1. Poslije pobjede na svom terenu u Kupu Srbije (3:0), Smederevci su bili bolji i u Kuli u okviru 10. kolu Jelen Superlige.

“Oklopnici” su do trećeg trijumfa u šampionatu, koji im je donio značajan napredak na tabeli, stigli golovima u prvom poluvremenu. Samo tri minuta bilo je potrebno izabranicima Blagoja Paunovića da steknu prednost od dva gola (Jovanović i Ćeran 24. i 27. minut). Živanović je u 46. minutu smanjio rezultat, koji se na kraju ispostavio i kao konačan.

Smederevo je poslije šest vezanih prvenstvenih utakmica bez pobjede konačno stiglo do sva tri boda, dok su Kuljani , poslije poraza od Metalca, doživjeli drugi uzastopni neuspjeh.