Serija A: Pobježe Inter

Inter je iskoristio kikseve konkurenata za titulu i pobjedom protiv Livorna 2:0 povećao prednost na sedam bodova u odnosu na Juventus.

Serija A: Pobježe Inter Izvor: MONDO

Dejan Stanković bio je od početka u timu Žozea Murinja, ali je teren napustio u 68. minutu.

Sampdorija je na stadionu “Luiđi Feraris” razočarala svoje navijače odigravši samo 0:0 sa Barijem. Neriješeno je bilo i u Veroni gde su igrali Kijevo i Udineze (1:1). Dušan Basta je zbog crvenog kartona u prošlom kolu protiv Rome propustio ovaj meč, dok je Aleksandar Luković na terenu proveo svih 90 minuta.

Lacio je poveo protiv Sijene, ali je na kraju morao da se zadovolji bodom protiv “fenjeraša” (1:1). “Nebeskoplavi” šampionat su započeli sa dve pobjede, ali u narednih devet utakmica nisu ostvarili nijednu. Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je cijeli meč.

Najubjedljiviji bio je Kaljari, koji je lako izašao na kraj sa Atalantom (3:0). Za tim iz Bergama do 51. minuta igrao je bivši fudbaler Partizana Ivan Radovanović.

Nakon tri uzastopna poraza Roma je na “Olimpiku” bila bolja od Bolonje (2:1), dok je Fiorentina u uzbudljivoj utakmici uspjela da savlada Kataniju i da poslije četiri utakmice bez trijumfa zabeleži pobedu.

Palermo i Đenova su u posljednjem meču 11. kola razočarali ljubitelje fudbala, jer osim što nije bilo golova, nije bilo ni lijepe igre.