BiH: Velež prišao Borcu na "minus dva"

Fudbaleri Veleža iskoristili su kiks Borca i pobjedom nad Rudarom od 1:0 smanjili prednost Banjalučana na tabeli na samo dva boda.

BiH: Velež prišao Borcu na "minus dva" Izvor: MONDO

Ekipa iz Mostara nije propustila šansu da nakon poraza Borca u Modriči 1:0 priđe lideru an tabeli. Rudar sa odličnim Avdukićem na golu odolijevao je do 76. minuta kada su napadi “rođenih” konačno urodili plodom.

Čeolić je sa lijeve strane pogodio suprotan ugao Avdukićevog gola i tako donio svom timu zaslužena tri boda koja su do kraja Mostarci znali da sačuvaju.

Da li Velež može i preoteti lidersku poziciju Borcu vidjećemo u sljedećem kolu kada "rođeni" gostuju na Gradskom stadionu u Banjaluci.

U sarajevskom okršaju Željeničar je kao gost na Grbavici savladao Rudar. Željo je krenuo u napad od samog početka, a goste je u vođstvo u 11. minutu doveo Mešanović, koji je pet minuta ranije pogodio stativu.

Fudbaler Olimpika Jokić dobio je u samom finišu prvog dijela drugi žuti, odnosno crveni karton i tako lokašao posao fudbalerima koji su sav posao završili u posljednjem minutu kada je Bekrić bio precizan sa bijele tačke.

Željo se ovim trijumfom bodovno izjednačio sa Sarajevom koje ima utakmicu manje, a upravo sljedeće kolo donoso duel ova dva najveća rivala.