PRIMERA: Torpedovanje Tenerifa

Viljareal je konačno počeo da dokazuje da ima tim za vrh tabele napunivši u nedjelju do vrha mrežu Tenerifa.

PRIMERA: Torpedovanje Tenerifa Izvor: MONDO

“Žutoj podmornici” bilo je potrebno osam prvenstvenih utakmica da bi zabilježila prvu pobedu, a onda je nakon slavlja protiv Malage, u 9. kolu deklasirala Tenerife na El Madrigalu – 5:0.

U prvom poluvremenu pogodio je samo Ljorente, da bi već na početku drugog dijela počelo ekspresno “torpedovanje” gostiju sa Kanarskih ostva. Seriju je otvorio Pires u 47, nastavio Rosi u 52, a sve rešio još jednim golom Ljorente samo minut kasnije. Do kraja meča u strijelce se upisao i Kani u 89. minutu.

Espanjol je u Barseloni ispustio pobjedu u 90. minutu. Bod Valajdolidu donio je možda budući reprezentativac BiH Haris Medunjanin.

Vebo je golom u 18. minutu doneo sva tri boda Majorki protiv Rasinga, dok je Saragosa bez Ivana Obradovića bila bolja od Almerije sa 2:1.