Nepravda: Neregularan gol odveo Siti u finale!

Nećemo gledati Liverpul i Everton u finalu Liga kupa zbog jedne očigledne, a možda i dve sporne odluke.

Nepravda!

Mančester siti izbacio je Everton u dramatičnom revanš meču polufinala Liga kupa Engleske, nakon neregularnog gola za 2:1,čime je sustignuta prednost "karamela" sa "Gudison parka", a onda je i treći gol "građana" bio sumnjiv, jer se možda radilo o ofsajdu.

Bilo kako bilo, nakon ulaska furioznog Kevina De Brujnea u igru, Siti je postigao dva kakva-takva gola i pridružio se Liverpulu na spektaklu koji će 28. februara biti održan na "Vembliju".

Siti – Everton 3:1 (1:1), posle 1:2 u Liverpulu.

Domaćini na polupraznom "Etihadu" nisu imali ni igru, ni tempo za potpuni preokret nakon ranog vođstva Evertona preko Rosa Barklija u 18. minutu, pa je menadžer Manuel Pelegrini u 67. minutu uveo De Brujnea u igru.

Ovaj igrač samo četiri minuta kasnije postigao je gol za 2:1 (igrali bi se produžeci u tom slučaju), ali nakon što je Rahim Sterling zakasnio da ga uposli, no... Petorica sudija nisu videla da je lopta prešla gol-aut liniju kod pasa Sterlinga, igra je nastavljena, a De Brujne sa desetak metara zakucao loptu u mrežu za 2:1.

S vodom u ušima igrali su tada momci Roberta Martineza i epilog je bio očekivan – u 76. minutu De Brujne je majstorski "pogodio" Serhija Aguera "u čelo", a ovaj čelom poslao loptu tamo gde treba, mada je usporeni snimak nagovestio da se omaleni Argentinac nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Ova bolna, nepravedna eliminacija Evertona u polufinalu došla je nedugo posle sramnog gola koji je kapiten Čelsija Džon Teri postigao u dramatičnoj završnici meča sa "karamelama" u Premijer ligi i tako oduzeo pobedu i dva boda Martinezu i momcima, koji su i tada kipteli od besa.