Sreća pa postoji Kup: Valensija i Nevil slavili!

Poznati su svi učesnici polufinala Kupa kralja za sezonu 2015/16. Nevil nema pobedu u prvenstvu, ali u Kupu deli lekcije slabijima.

Sreća pa postoji Kup kralja, inače Geri Nevil i dalje ne bi imao pobedu kao trener Valensije.

A, senzacionalno je stigao na "Mestalju" početkom decembra.

Od tada, doživeo je poraz na oproštaju ekipe od Lige šampiona i vezao osam kola bez pobede u Primeri, ali u Kupu kralja nema "zime". Posle pobede nad Barakaldom za plasman u osminu finala i duplom pobedom nad Granadom u toj fazi takmičenja, Nevil je večeras na Kanarskim ostrvima stigao do željenog rezultata posle razočaranja u prvom duelu sa Las Palmasom.

Ipak - "slepi miševi" su nadoknadili propušteno na svom stadionu: Posle 1:1, ovog puta 0:1 (0:1), golom Rodriga na pas Andrea Gomeša u 20. minutu.

Gomeš je raštrkanu odbranu "žutih" lako probio po desnoj strani odakle je centrirao po zemlji, a Rodrigo (bio je u liniji sa asistentom) postavio levu nogu kako treba za vođstvo, koje je potom mnogo puta bilo pod znakom pitanja, ali domaći nisu našli put do mreže.

Detalji sa Kanarskih ostrva.

Valensiji je pripao prvi deo igre, ali je Las Palmas bio dominantan u drugom poluvremenu i pravo je čudo kako nismo gledali produžetke...

Ranije u četvrtak, plasman dalje obezbedila je Sevilja.

Kombinovani tim, iz kojeg su u nastavku izvučena trojica standardnih, bio je dovoljno dobar za drugih 90 minuta protiv drugoligaša Mirandesa.

Na severu Španije, u Mirandi na Ebrou – 0:3 (0:1), nakon što je Sevilja mali tim iz oblasti Burgos pobedila rezultatom 2:0 i na "Sančez Pichuanu".

U sredu uveče plasman u polufinale Kupa kralja izborili su Barselona i Selta, koja je priredila iznenađenje i pobedom u Madridu izbacila Atletiko.

Visente Ibora postigao je treći gol u sezoni u 9. minutu za 0:1, sa bele tačke, a potom je lepu akciju cele ekipe iz Andaluzije u 0:2 pretvorio 20-godišnji Huan Munjoz, koji je postigao prvenac u prvom timu Sevilje.

Za kraj lepu akciju odigrali su Gael Kakuta i desni bek Koke koji je stigao do drugog gola u sezoni, nakon što je i prvenac postigao u Kupu, protiv Logronjesa.

Žreb za polufinale je 29. januara.

Sevilja: Sorija – Koke, Rami, Kariso (Kolodžejčak), Palomo – Nzonzi (Ljorente), Kristoforo – Vitolo, Ibora, Konopljanka (Kakuta) – Munjoz.