Junajted kao nekad!

"Đavoli" podsetili na svoje sjajne prethodnike i odigrali odlično u pobedi nad Stoukom.

Mečeve od 20.45 obeležio je fenomenalni Džejmi Vardi, koji vuče Lester ka tituli. Utakmice od 21.00 sat u senci su konačno pravog, na momente impresivnog nastupa Mančester junajteda.

Ekupa Luja Van Gala savladala je Stouk na Old Trafordu 3:0 (2:0), golovima Džesija Lingarda, Antonija Marsijala i Vejna Runija.

Holandski menadžer imaće bar večeras razlog da likuje pred novinarima, jer je njegov tim izgledao kako uglavnom nije ove sezone - snažno, konkretno i raspoloženo. Junajted je protiv Stouka prvi put posle 11 mečeva kod kuće zatresao mrežu u prvom poluvremenu!

Teško je povezivati moćan nastup "đavola" sa najavom dolaska Pepa Gvardiole u Mančester siti, ali su navijači Junajteda ipak dobro čuli i videli poruku da je i ovaj njihov tim u stanju da zablista i podseti na slavne prethodnike.

Dok se u Mančesteru za sve pitao jedan tim, večeras je veća drama viđena u poslednje dve utakmice dnevnog programa.

Emanuel Adebajor je umalo postao heroj Kristal Palasa, ali je u 92. minutu pogodio samo spoljni deo mreže. Bio bi to njegov sjajan debitantski gol u novom timu. Pošto je promašio, bodovi su otišli Bornmutu - 2:1.

Međutim, jedan gol ipak je viđen "pred zvono". Postigao ga je Salomon Rondon, u drugom minutu nadoknade, za konačnih VBA - Svonsi 1:1. Goste je u 64. minutu meča doveo u vođstvo Gulfi Sigurdson, ali to nije bilo dovoljno za trijumf.