LŠ: Krasić umalo srušio Mančester

Miloš Krasić bio je strijelac drugog od tri pogotka CSKA na Old Trafordu. Do 84. minuta, Moskovljani su vodili 3:1, ali...

LŠ: Krasić umalo srušio Mančester  Izvor: MONDO

Prvi put u istoriji, Milan nije pobijedio Real Madrid na San Siru. Poslije pet uzastopnih poraza, ovog utorka uveče, u 4. kolu Grupe C Lige šampiona, Španci su izborili remi na terenu drugog najtrofejnijeg tima Evrope - 1:1.

U večeri prvog povratka Kake na San Siro, odakle je ljetos za 66 miliona evra prešao iz Milana u Real, postojala je dilema kako će navijači domaćih dočekati svog dojučerašnjeg idola. Dočekan je ovacijama i ispraćen tako.

Real je došao u vođstvo u 29. minutu, kada je Karim Benzema ispod Dide proturio loptu, koju je golman Milana uspio samo da odbije poslije šuta Kake sa 18 metara - 0:1.

To vođstvo trajalo je samo šest minuta, jer je Pepe uklizao u centaršut Đanluke Zambrote, ali tako da ga je lopta pogodila u podignuti lakat. Feliks Brih nije imao dilemu, bijela tačka, a sa nje bomba Ronaldinja - 1:1 na rasprodatom Siru.

Svega 60 sekundi kasnije moralo je da bude 2:1 za rosonere, koji su u 3. kolu pobijedili na Santijago Bernabeu prvi put i istoriji (2:3). Dugu loptu Andree Pirla sa pola terena nevjerovatnom spretnošću u skoku je grudima primio Alešandre Pato, ali tako da je i isto vrijeme poslao Arbelou na travu i sebi dao for.

Potom je šutirao iz prve, od stative poslao loptu iza leđa Ikera Kasiljesa, ali je sudija prekinuo akciju.

Vjerovatno samo Brih zna šta je sudio, da li faul ili možda igranje rukom, jer ofsajda nije bilo.

Miloš Krasić bio je strijelac drugog od tri pogotka CSKA na Old Trafordu. Do 84. minuta, Moskovljani su vodili 3:1 i bili na korak od senzacije, ali avaj...

Mančester ne bi bio Mančester: 84. minut Pol Skols, a dva minuta poslije isteka regularnih 90, Antonio Valensija i 3:3.

Koliko srećna zvijezda pazi na Ser Aleksa Fergusona govori i način na koji je Valensija postigao gol - iz očaja je šutirao iz daljine, a fudbal je na putu ka golu dokačio Georgija Šenikova i odabrao da završi u mreži.

Na taj način, Junajted je ostavio u životu seriju mečeva u kojem nije izgubio u LŠ na svom terenu, a ona traje od februara 2005. godine i stigla je do broja 23.

Od večeras, u Grupi D počinje borba isključivo za pozicije: Čelsi i Porto boriće se da budu prvi i revanš osmine finala igraju kod kuće, dok će se Atletiko Madrid i APOEL tući za treće mjesto, koje preusmjerava u Ligu Evrope.

Po svemu sudeći, tamo će i Bajern Minhen...