BUNDES: Moćna Borusija

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha pobijedili su Verder sa ubjedljivih 5:1 u premijernom meču 20. kola Bundeslige.

Ovom pobjedom tim iz Menhengladbaha se probio na četvrto mjesto na tabeli, dok je Verder i dalje u opasnoj zoni.

Junak trijumfa domaće ekipe bio je 19. godišnji Danac Andreas Kristijansen, koji je postigao dva gola. Zanimljivo njegovi prvi golovi u dresu Borusije, nakon 16 odigranih utamica.

Domaću ekipu u vođstvo je doveo Šttindl nakon 12 minuta igre. Danac je vođstvo povećao poslije pola sata igre. Vođstvom Borusije 2:0 otišlo se na odmor. Početkom drugog poluvremena Kristijansen postiže drugi gol i rješeva utakmicu.

...

Do kraja po penal na obe strane, koje su realizovali Pizaro za Verder , odnosno Rafael za Borusiju, te gol Nortdvejta za debakl jednog od najslavnijih klubova Njemačke.