LŠ: Preokret Intera za osmijeh Murinja

Prvak Italije, Inter iščupao pobjedu na gostovanju u Kijevu, Arsenal je zgromio AZ Alkmar i plasirao se u drugu fazu, Kuzmanović donio bod Štutgartu.

LŠ: Preokret Intera za osmijeh Murinja Izvor: MONDO

Dinamo iz Kijeva je sjajnim golom bivšeg igrača Milana Andreja Ševčenka poveo protiv Intera, koji je napravio nevjerovatan preokret u posljednjih pet minuta meča. Najprije je Dijego Milito izjednačio četiri minuta prije kraja meča, a onda je Vesli Snajder u posljednjem minutu postigao gol za prvu pobjedu Intera u posljednjih devet evropskih mečeva!

Inter je igrao "viktorije" pred golom Dinama cijelo drugo poluvrijeme. Sve su probali igrači Intera, pogotovo u drugom dijelu, ali lopta nije htjela u gol. Stativa Samjuela, promašaj Etoa glavom sa pet metara, a onda i "mrtva šansa" Marija Balotelija sve je to otišlo u nepovrat.

Dinamo je bio na pragu pobjede. Hrabro je odolijevao sve do 86. minuta, kada je Inter na nevjerovatan način stigao do trijumfa, koji ga je lansirao sa posljednjeg na prvo mjesto na tabeli Grupe F.

Na ruku Interu išao je i rezultat iz drugog meča Grupe F. Barselona nije uspjela da se revašira Rubinu iz Kazanja za šokantan poraz u prethodnom kolu na Nou Kampu (1:2).

Katalonci su imali više od igre, ali nijedan od 19 šuteva koji su uputili ka golu domaćina nije pogodio metu. Najbliži golu bio je Zlatan Ibrahimović koji je već u 3. minutu pogodio okvir gola.

Velika borba vodiće se za drugo mjesto u Grupi G. Štugart je golom Zdravka Kuzmanovića donio veliki bod iz Sevilje, a Rendžers je ispustio priliku da donese sva tri iz Rumunije, pošto je i Unirea izjednačila u finišu.

U Grupi E, Fiorentina je častila mađarski Debrecin "petardom", mada je na poluvremenu bilo 1:1. U nastavku, otpor gostiju slomljen je za deset minuta.

Liverpul je ispustio pobjedu na "Žerlanu". Ekipa Rafaela Beniteza povela je u 83. minutu preko Rajana Babela, ali je Lisandro Lopez izjednačio u posljednjem minutu.

Engleski predstavnik imaće težak zadatak u posljednja dva kola, jer Lion i Fiorentina imaju veliku prednost.

U Grupi H Arsenal je laganom pobjedom nad Alkmarom obezbijedio prolaz u drugu fazu, a veliki trijumf ostvario je Standard, koji je, iako navodno poremećen lošom atmosferom u ekipi, pobijedio Olimpijakos 2:0. Strijelac drugog gola bio je Milan Lane Jovanović.