Prvi poraz Borca u Medulinu

Fudbaleri Borca zabilježili su prvi poraz na pripremama u Medulinu. Austrijski trećeligaš Horn je slavio rezultatom 2:0 (2:0).

Borac - Horn 0:2 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk
Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Posebno je raspoložen bio dvostruki strijelac Japanac Šota Sakaki, koji je matirao Branislava Ružića (na fotografiji) u 3. i 12. minutu.

Tek u drugom poluvremenu Borac je ozbiljnije zaprijetio nakon ulaska Armanda Mancea, koji je imao izglednu šansu nakon centaršuta sa desne strane, ali je njegov pokušaj glavom završio pored gola.

Naporan rad i žestok ritam treninga se osjetio kod izabranika Aleksandra Janjića, noge su još uvijek teške, ali treba istaći i da je rival bio izuzetno raspoložen.

Do naredne utakmice protiv Kopra 13. februara ima dovoljno vremena da se nedostaci isprave i prikaže kvalitetnija partija nego u srijedu.

Borac - Horn 0:2 (0:2)

Stadion: teren broj 5 u Sportskom centru u Medulinu. Gledalaca: 50. Sudija: Bezelj

(Pula). Strijelci: Sakaki u 3. i 12. minuti za Horn.

Borac: Ružić, Bečelić, Raspudić, Đokić, Ristovski, Vidović, Radinović, Milosavljev (od 60. minuta Mance), Maletić, Marjanović, Jović.

Horn: Gonda, Vajnvurm, Havenak, Đorđević, Kreso, Jašima, Jurić, Felber, Prajninger, Kenta, Sakaki. U drugom poluvremenu su šansu dobili: Hren, Andre, Zatl, Keple.

Anpfiff zum Testgalopp gegen FK BoracAufstellung:Gonda, Kreso, Havenaar, Djordjevic (K), Weinwurm, Juric, Felber, Yajima, Kawanaka, Preininger, Sakaki#svhorn #fkborac #svhorn1922 #nevergiveup #anpfiff