JSL: "Lale" se provukle u Jagodini

Ekipa Jagodine bila je na najboljem putu da zabilježi petu uzastopnu pobjedu na svom stadionu, ali Vojvodina se nije dala.

JSL: "Lale" se provukle u Jagodini  Izvor: MONDO

Novosađani su golovima Medojevića u 89. minutu i Stjepanovića u sudijskoj nadoknadi vremena uspjeli da izjednače na 2:2! Tako su izbjegli prvi poraz otkako ih je prije mesec dana preuzeo Branko Babić.

Domaćina je u devetom minutu doveo u vođstvo Saša Cilinšek, nekadašnji igrač novosadskog kluba, a povisio je Irfan Vusljanin sa "bijele tačke". Jagodina je prethodne četiri utakmice kao domaćin dobila upravo rezultatom 2:0...

Najimpresivniji trijumf u subotnjim mečevima 11. kola Jelen Superlige Srbije ostvario je Spartak protiv Rada na Banjici - 3:1, mada je domaćin preko Andrije Kaluđerovića vodio sa 1:0.

"Građevinari" su zatim propustili šansu da dupliraju vođstvo (gol Jovančića poništen zbog ofsajda), a kazna je stigla u vidu izjednačujućeg gola veterana Vidaka Bratića. Univerzitetski reprezentativac Vojo Ubiparip u nastavku je znalački završio dva kontranapada i postavio konačan rezultat.

Subotičanima je to treća pobjeda zaredom na beogradskim stadionima - poslije Banovog brda (Čukarički) i Karaburme (BSK) osvojena je i Banjica!

Konačno se pjevajući sa gostovanja vraća BSK. Borčanci su slavili protiv Napretka u Kruševcu (3:1) i prvi put od početka sezone pobjegli iz zone ispadanja.

Tamo se sada nalaze "stari" superligaši, Rad i Čukarički, koji je minimalnim rezultatom poražen u Smederevu.

Mladi radnik je poslije tri poraza zaredom (Zvezda kod kuće, OFK Beograd i Vojvodina na strani) konačno dočekao utakmicu sa sebi primjerenijim protivnikom.

Borac iz Čačka pao je u Požarevcu, uprkos terenskoj inicijativi, kada je Nigerijac Frenklin matirao Grahovca iz kontre u 70. minutu. Marko Mugoša je samo tri minuta ranije izjednačio na 1:1.

Neuobičajeno veliki broj golova za naše prilike (15, tri po utakmici) vidjelo je svega nekoliko hiljada ljudi, pošto su tribine zbog hladnoće i Zadušnica bile više nego poluprazne.