SERIJA A: "Stara dama" noćna mora Atalante

Juventus je pobijedio Atalantu u Bergamu - 5:2 (2:0).

SERIJA A: "Stara dama" noćna mora Atalante Izvor: MONDO

"Stara dama" je u prethodnih sedam prvenstvenih utakmica samo jednom pobijedila i dozvolila Interu da joj pobjegne sedam bodova. Sa plijenom iz Bergama taj "minus" je smanjila na četiri, ali aktuelni šampion će utakmicu 12. kola igrati u nedelju (dočekuje Romu).

Mauro Kamoranezi, strijelac jedinog gola na minuloj utakmici Lige šampiona protiv Makabija, nagovijestio je da će se torinski crno-bijeli radovati i u Bergamu. Za samo dva minuta (36. i 37) donio je svom timu ubjedljivu prednost.

Već tada je bilo jasno da Atalanta i u 12. uzastopnoj prvenstvenoj utakmici protiv Juventusa neće osjetiti slast pobjede.

Ipak, domaćin je u drugom poluvremenu dva puta prilazio na gol zaostatka, ali je Juventus oba puta odbio napad.

Samo što je Valdes smanjio na 1:2, Melo je sjajnim šutem sa više od 20 metara ponovo doveo ekipu Ćira Ferare na "plus 2". Kada je Ćeravolo dao gol za 2:3, Dijego je iz neposredne blizine povećao na 4:2, a nedugo zatim se u strijelce upisao i Trezege za debakl Atalante - 5:2.

U subotu je odigran još jedan meč 12. kola, Katanija i Napoli nisu uspjeli da zatresu mreže - 0:0: