JSL (uživo): Partizan vodi 2:0 na Čika Dači

Golovima Radosava Petrovića u 18. i Almamija Moreire u 38. minutu, fudbaleri Partizana vode poslije prvih 45 minuta protiv Metalca sa 2:0.

JSL (uživo): Partizan vodi 2:0 na Čika Dači  Izvor: MONDO

Prvom pogotku crno-bijelih, prethodila je akcija Brane Ilića i Miloša Bogunovića. Prvi je osvojio loptu na lijevom krilu i odmah uputio centaršut prema Bogunoviću, koji je u šesnaestercu domaćih malo petljao, a onda vidio usamljenog Petrovića.

Na pas saigrača, povremeni reprezentativac Srbije šutirao je iz prve i sa 20-ak metara pogodio lijevi ugao mladog reprezentativca Srbije Živka Živkovića - 0:1.

Prije gola Beograđana, nije bilo izglednih prilika na obe strane, a neposredno poslije vođstva crno-bijelih, u 23. minutu, povrijedio se glavni sudija Vlado Glođović iz Vrbasa, koji je nezgodno stao, tako da je na teren istrčao četvrti arbitar Majo Vujović iz Novog Sada.

Vođstvo Partizana paralisalo je igru Metalca u ofanzivi, ali ni gost nije stvarao izgledne šanse do 38. minuta, kada je Ilić povukao polukontru i onda u pravom trenutku pasom u prostor "izbacio" Moreiru u situaciju 1 na 1 sa Živkovićem, a iskusni Portugalac znao je kako rutinski da pošalje loptu pored golmana, u mrežu - 0:2.

Partizan je bez Lamina Dijare i Kordove Klea, krenuo u novu potjeru za odbeglom Crvenom zvezdom.

Sa napadačkim tandemom Miloš Bogunović/Brana Ilić, šampion je počeo meč 11. kola Jelen Superlige na stadionu Čika Dača u Kragujevcu, gdje svoje mečeve u svojstvu domaćina igra Metalac iz Gornjeg Milanovca.

Trener Partizana Goran Stevanović, kao što je MONDO i najavio u subotu, na gol je vratio Mladena Božovića, jer Aleksandar Radosavljević uprskao ukazanu šansu.

Stevanović nije mogao da računa na povrijeđenog Gorana Gavrančića, a na klupi je mladi reprezentativac Nemanja Tomić.

Metalac duel sa šampionom dočekuje sa dva uzastopna trijumfa i tri pobjede u četiri utakmice na Čika Dači.

Po kišnom vremenu, na tribinama se okupilo oko 3.000 navijača, od kojih su 300 najvatreniji fanovi crno-bijelih.

METALAC: Živković - Vasić, Simović, Otašević, Rakočević - Gojak, Krasić, Teodorović, Obradović - Jeremić, Misdongard.

PARTIZAN: M. Božović - Knežević, Đorđević, Krstajić, Lomić - Fejsa, Petrović, Moreira, Ljajić - Bogunović, Ilić.

Opširnije o mečevima JSL odigranih u subotu možete pogledati OVDE, a izveštaj sa duela Crvena zvezda - Hajduk OVDE.(MONDO)