PREMIJER: Lampard i Teri odlučili derbi

Čelsi savladao Mančester junajted golom Džona Terija u 76. minutu, na centaršut Frenka Lamparda. "Plavci" stekli pet bodova prednosti.

PREMIJER: Lampard i Teri odlučili derbi Izvor: MONDO

Malo je nedostajalo da radni naslov izvještaja sa utakmice Čelsi - Mančester junajted bude "mnogo buke ni oko čega".

Ipak, derbi 12. kola Premijer lige, a svakako i jedan od derbija sezone, dobio je svog pobjednika i svoje junake.

Čelsi je na Stamford Bridžu slavio rezultatom 1:0, a gol odluke dao je Džon Teri u 76. minutu, na centaršut Frenka Lamparda iz slobodnog udarca sa lijeve strane.

Kombinacija iz koje su "plavci" posljednjih godina postigli na desetine pogodaka urodila je plodom u trenutku koji će svakako imati velikog uticaja na borbu za titulu. Teri je zahvatio loptu glavom i poslao je u donji lijevi ugao Van der Sarovog gola.

Osim tog detalja, malo toga je u nedjelju popodne razdvajalo dva tima, iako su gostima nedostajali Vidić, Ferdinand, Berbatov... Čelsi je više imao loptu u nogama, međutim, šanse na obje strane su se mogle izbrojati na prste jedne ruke.

Jednu od njih u petom minutu je propustio Branislav Ivanović. Desni bek Čelsija nije uspio da centrira, pa je pokušao da iz "mrtvog ugla" ugrozi Edvina Van der Sara, ali je ovaj bio dobro postavljen.

Lagani igrači Mančestera, poput Valensije i Evre, u prodorima po bokovima nisu mogli da odgovore fizički jačim čuvarima. Domaćinu je odgovarao i sudijski kriterijum - mnogi arbitri sa kontinenta bi u 13. minutu dosudili penal zbog Terijevog povlačenja za dres Valensije i rušenja koje je protumačeno kao obostrano "remplovanje".

Zato je Junajted najozbiljnije napade imao preko usamljenog Vejna Runija. Ni on, ipak, nije uspjevao da uđe u nešto što bi makar ličilo na stoprocentnu priliku.

Čelsi sada vodi na tabeli, sa po pet bodova viška u odnosu na Arsenal i Junajted.

S obzirom na to da "tobdžije" imaju utakmicu manje i da u kontinuitetu igraju igraju odličan, napadački fudbal, jasno je da će se pitanje šampiona Premijer lige ove sezone rješavati između tri ekipe, a ne dve, kao prethodnih godina.