BUNDES: HSV i Verder častili Bajer

Bajer iz Leverkuzena dobio je najviše poslije utakmica 12. kola Bundeslige.

BUNDES: HSV i Verder častili Bajer Izvor: MONDO

Od timova koji se nalaze na vrhu tabele, samo su "farmaceuti" zabilježili pobjedu, dok su ostali morali da se zadovolje bodom.

Derbi između Bajerna i Šalkea, koji je odigran u subotu, završen je rezultatom 1:1, dok HSV i Verder nisu iskoristili prilike da se pobjedama u nedjeljnim mečevima približe na bod Bajeru.

Hamburg je na gostovanju protiv Hanovera dva puta vodio, ali je u finišu utakmice ispustio prednost. Jirži Štajner je u 88. minutu sa penala postavio konačnih - 2:2.

Ništa bolje nije prošao ni Verder, koji je na "Vezeru" ugostio Borusiju iz Dortmunda. Meč je završen rezultatom 1:1, a domaći poslije svega moraju da budu zadovoljni i ovim ishodom s obzirom da su ih "milioneri" nadigrali u drugom dijelu. Neven Subotić odigrao je svih 90. minuta za Borusiju.

Milivoje Novaković bio je jedini strijelac u Berlinu, gdje je Keln pobijedio posljednjeplasiranu Hertu. Nemanja Pejčinović igrao je cijelu utakmicu, dok je Gojko Kačar šansu dobio tek u 83. minutu.