Lane bez milosti

Lane je u srijedu golom potvrdio trijumf protiv Olimpijakosa (2:0) u LŠ, a u nedjelju dva puta pogodio u pobjedi nad velikim rivalom Brižom (3:1).

Lane bez milosti Izvor: MONDO

Nisu dali navijačima da se nauživaju poslije pobjede u Ligi šampiona nad Olimpijakosom, a fudbaleri Standarda su im već dali novi razlog za slavlje - pobijedili su Klub Briž u derbiju 14. kola belgijskog šampionata.

I ponovo svi u Liježu, a i šire gdje se voli Standard, slave Milana Jovanovića. Lane je minule srijede golom potvrdio trijumf protiv Olimpijakosa (2:0), a četiri dana kasnije sa dva hica je srušio nade ekipe iz Briža da može makar do boda.

Srpski reprezentativac je u 6. i 15. minutu tresao mrežu gostiju. Do poluvremena je bilo 3:0, a na kraju 3:1.

Belgijski mediji puni su hvale za još jednu blistavu rolu srpskog napadača.

"Jovanović je zaista bio odličan, i taktički i tehnički. Ono što on može da uradi na terenu, trenutno može vrlo mali broj igrača", nije krio oduševljenje trener Laslo Bolonji.

Karel Gerarts je ublažio poraz Briža, a poslije utakmice je o Lanetu rekao:

"Upozorili smo naše defanzivce na njega, ali opet su ostavili Jovanoviću suviše prostora, a tada je on najopasniji".

Lane je prvi strijelac Jupiler lige sa 9 golova u 14 utakmica.

Standard je, kao i mnogi klubovi, platio danak učešću u Ligi šampiona. Aktuelni prvak je trenutno treći na tabeli, sa 25 bodova, što je pet manje od Briža, a sedam od Anderlehta.