Zapamtite to ime - Markus Rašford

Boravak Luja van Gala na Old Trafordu, koliko god trajao, možda će na kraju biti upamćen najviše po revanšu 1/16 finala Lige Evrope protiv Mitjilanda.

Povrede više od desetorice prvotimaca, primljen prvi gol na negativan rezultat iz prve utakmice, promašen penal... Mančester junajted u četvrtak je bio jači od svih problema i pehova.

"Crveni đavoli" pobedili su prvaka Danske Mitjiland rezultatom 5:1 (1:1), nadoknadivši tako 1:2 sa gostovanja pre nedelju dana.

Najveće zasluge za plasman u osminu finala Lige Evrope pripadaju 18-godišnjem centarforu Markusu Rašfordu, koji se našao u prvih 11 usled povrede Antonija Marsijala na zagrevanju i svoj debi u seniorskoj konkurenciji krunisao golovima za vođstvo od 2:1 i 3:1!

Nakon toga je Mitjiland već bio "na konopcima" i u finišu su ga dotukli Ander Erera golom sa "bele tačke" i Memfis Depaj.

Gosti su poveli iz sjajne solo akcije tamnoputog Pionea Sista, a Junajted imao sreću da izjednači autogolom Bugarina Bodurova. To mu se na isteku prvog poluvremena vratilo kao bumerang, kada jegolman Anderson odbranio penal Huanu Mati.

Međutim, Rašford se u 64. minutu našao na pravom mestu, da između dvojice defanzivaca odlično zahvati povratni pas Mate i ipak izjednači ukupni rezultat.

Na 3:1 povisio je posle centaršuta Varele i to je, uz konačnu pobedu, dovoljno da se zaključi - zvezda je rođena!

Ostaje da se vidi kako će u nastavku sezone i u daljoj karijeri igrati momak koji pre ovog meča nije imao svoju stranicu na Wikipediji. Ako nastavi ovako kako je počeo, Luj van Gal će uprkos gomili razočaranja u dve godine na Old Trafordu ostati upamćen po dobrom...

Inače, Holanđanin za ovaj meč nije mogao da računa naDe Heu, Runija, Smolinga, Darmijana, Šoa, Valensiju, Felainija, Janga, Švajnštajgera, Džonsa i Bortvik Džeksona!Ako je i za velikana kao što je Mančester junajted, nije malo!

...

Pored "đavola" i Liverpula, mesto užrebu osmine finala (petak, 13.00)od Engleza je osigurao i Totenhem, ubedljivom pobedom nad Fiorentinom.

Kandidat za prvaka Italije, Napoli, ispao je od Viljareala i tako došao u poziciju da se maksimalno koncentriše na trku sa Juventusom, Borusija Dortmund ostvarila je dvostruku pobedu nad Portom, a Bazel "izbacio" Sent Etjen golom u sudijskoj nadoknadi.

Prethodno su Francuzi mislili da su prošli, izjednačivši na 1:1 u 90. minutu!

Za pehar, koji pored prestiža donosi i plasman u Ligu šampiona 2016/17, konkurišu četiri tima iz Španije, tri iz Engleske, dva iz Nemačke i po jedan iz Italije, Češke, Portugala, Turske, Ukrajine, Belgije i Švajcarske.