Lendrić i Bekrić presudili Širokom Brijegu (FOTO)

Derbi susret Željezničara i Širokog Brijega, u okviru 19. kola Premijer lige BiH, privukao je veliki broj gledalaca, a domaći tim odužio se navijačima sigurnom pobjedom.

Željezničar Široki Brijeg 2:0 Premijer liga BiH 19. kolo Izvor: MONDO/Samir Cacan

Nošen sjajnom podrškom sa tribina "Grbavice", Željezničar je u prvom proljećnom kolu slavio u derbiju protiv Širokog Brijega.

ŽELJEZNIČAR - ŠIROKI BRIJEG 2:0 (1:0)

Da su sarajevski plavi pogodili sa pojačanjima, pokazala je već prva utakmica u nastavku prvenstva. Siniša Stevanović uputio je milimetarski preciznu loptu, a Ivanu Lendriću nije bilo teško da bukvalno sa gol linije gurne loptu u praznu mrežu.

I asistent i strijelac gola ove zime stigli su u redove Želje, Stevanović iz Novog Pazara, a Lendrić iz grčke Kerkire.

Vodi Zeljoby ss_video

Sreća je bila na strani domaćina u 70. minutu. Zvonimir Kožulj odlučio se iznenada na šut sa više od 25 metara, čuvar mreže Željezničara Vedran Kjosevski stajao je kao ukopan, ali je lopta uzdrmala stativu.

Sedam minuta kasnije pokušao je i Nigerijac u redovima gostiju, Ohiremen Adžaji, ali je šutiro preko gola. Uzvratio je Samir Bekrić u nastavku, ali je iz povoljno prilike šutirao visoko prego gola.

Ipak, nepun minut kasnije Bekrić se iskupio za promašaj. Odlično je "promiješao" odbranu gostiju, fintom se oslobodio i golmana Antonija Solde, i pogodio nebranjenu mrežu za konačnih 2:0.

Zeljeznicar - Siroki Brijeg 2:0by ss_video

Širokobriježanima je ovo bio prvi prvenstveni neuspjeh nakon 11 utakmica, dok je Željezničar nastavio uspješan niz, upisavši treću pobjedu u posljednjih pet mečeva, bez poraza.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, S. Stevanović (od 52. Memija), Bogičević, Kosorić, Kramarić (od 46. Tiago), Blagojević, Zolotić (od 63. Zahirović), M. Stevanović, Bekrić, Stanić, Lendrić.

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Čorić, Brekalo, Bralić, Marković, Sesar (od 77. Menalo), Kožulj, Pehar, Baraban (od 69. Adžaji), Crnov (od 58. Vagner), Krstanović.