PREMIJER: Šok na Enfildu

Liverpul opet kiksnuo u Premijer ligi. U posljednjem meču 12. kola, na Enfildu samo 2:2 protiv Birmingema.

PREMIJER: Šok na Enfildu Izvor: MONDO

Trebalo je to da bude lagana pobjeda Liverpula i povratak na peto mjesto u Premijer ligi.

Trebalo je, ali nije. U posljednjoj utakmici 12. kola Premijer lige, Liverpul je odigrao neriješeno sa Birmingemom 2:2 na svom Enfildu, a gosti su do 20 minuta prije kraja vodili.

Domaćin je poveo u 13. minutu preko Ngonga, ali je 13 minuta kasnije bilo 1:1. Izjednačio je Benitez. Ne trener Liverpula, već fudbaler Birmingema.

U posljednjem minutu prvog dijela Džerom je doveo goste u prednost, a bod Liverpulu donio je Stiven Džerard u 71. minutu iz sumnjivog penala.

Liverpul je u velikoj krizi. U posljednjih pet kola ostvario je tri poraza i po jedan remi i jednu pobjedu. Birmingem je još jednom pokazao da je neugodan rival "crvenima".

Liverpul je ostao na sedmom mjestu, sa samo jednom pobjedom u posljednjih devet mečeva. Rafaelu Benitezu se sada već ozbiljno drma klupa...