Pade i PSŽ!

Prvi poraz Ibrahimovića i ekipe tek u 28. kolu prvenstva Francuske.

Nije daleko dan kada će Pari sen Žermen i matematički obezbediti novu titulu državnog prvaka, ali od nedelje je sigurno da neće postati prvi klub koji je do trona stigao bez poraza.

PSŽ neće oboriti ni rekord Nanta iz sezone 1994/95 (32 uzastopne prvenstvene utakmice bez poraza u jednom šampionatu), ostaće mu "samo" serija od 36 mečeva Lige 1 u kojima je pobedio ili remizirao, ali započeta u prethodnoj sezoni.

Lion je na svom novom stadionu savladao "svece" rezultatom 2:1 (2:0) i tako uradio ono što je u francuskom šampionatu poslednji put uspelo Bordou, pre 11 i po meseci!

Maksvel Korne u 13. i Serhi Darder u 45. minutu, doneli su Lionu ubedljivo vođstvo, a Zlatan Ibrahimović i drugovi u nastavku nisu uspeli da dođu bar do boda.

Iako postignut na vreme za preokret, u 51. minutu, gol Lukasa Mure bio je za njih tek počasni...

PSŽ je 10 kola pre kraja nedodirljiv na prvom mestu, sa 23 boda više od Monaka.

Lion na trećem mestu zaostaje još osam bodova i u finišu će se boriti za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona. Biće to veoma uzbudljiva i neizvesna trka, jer Lion "beži" osmoplasiranom Nantu samo dva boda...