SERIJA A: Remi u Firenci po ukusu Juvea

Odlična utakmica na "Artemio Frankiju" završena remijem: Fiorentina - Napoli 1:1 (1:1). Iz ovog "egala" najviše profitirao Juventus pobjegavši Napoliju na tri boda razlike.

Da li Napoli gubi korak u trci za titulom?

Vrlo moguće jer nije slavio ni u trećem uzastopnom derbiju u Seriji A.

Poslije poraza od Juventusa i remija sa Milanom, Napolitanci su odigrali neriješeno u Firenci u posljednjoj utakmici 27. kola Serije A.

Iako je meč okončan podjelom bodova, sve je prštalo od dobrog fudbala na stadionu „Artemio Franki“.

Već na startu poslije kornera u šestom minutu, Markos Alonso je bio najviši u skoku i pogodio dalji ugao Pepea Reine za 1:0 Fiorentine. Međutim, samo desetak sekundi kasnije uslijedilo je izjednačenje - Alonso je od heroja postao tragičar!

Promašio je loptu i "uposlio" Gonzala Iguaina, kojem nije bilo teško da je ubaci u mrežu za 1:1 i novi 25. pogodak kojim se dodatno učvrstio na prvom mjestu liste najboljih strijelaca prvenstva Italije.

Nakon „šokantnog“ početka utakmice, potom je uslijedio nešto mirniji dio do finiša prvog poluvremena kada su pred golom gostiju iz Napulja uslijedila nova uzbuđenja.

Nikola Kalinić i Kristijan Telo su u 32. i 39. minutu čak pogađali prečke iznad golmana Reine, a pred sami odlazak na odmor Milan Badelj je sa ivice kaznenog prostora bio za malo neprecizan.

U nastavku su Napolitanci imali dvije odlične prilike i to obje u 58. minutu, ali je oba puta fantastično intervenisao golman Ciprian Tatarusanu, najprije odbranivši „zicer“ Iguainu poslije solo akcije, a potom i udarac Hozea Kaljehona nakon odbijanca.

Posljednjih 20-ak minuta meča obje ekipe su pokušavale da stignu do sva tri boda, ali se do kraja rezultat nije mijenjao. Sudeći po šansama i prikazanoj igri, ipak zadovoljniji mogu biti gosti, iako je Juventus pobjegao Napoliju na tri boda razlike.