Junajted stao uz rame Sitiju

Pogotkom Huana Mate iz slobodnog udarca, Mančester junajted pobedio Votford (1:0) i stigao gradskog rivala, uz odigranu utakmicu više.

Nije bilo atraktivno i lako, ali Mančester junajted večeras slavi.

Ekipa Luja Van Gala pobedila je na svom terenu Votford u neizvesnoj završnici i napravila još jedan, važan korak u borbi za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

JUNAJTED - VOTFORD 1:0 (0:0)

Nova senzacija "đavola" Markus Rašford bio je tih u prvom poluvremenu, u kojem je napadač Votforda Odion Igalo propustio dve šanse da postigne gol, koji bi sigurno uzdrmao domaćina.

U drugom delu meča holandski menadžer zamenio je mesta Rašfordu i Antoniju Marsijalu, što se pokazalo kao jako važan potez.

Upravo je Francuz iznudio slobodan udarac, iz kojeg je Huan Mata u 83. minutu zatresao Gomesovu mrežu i postavio konačan rezultat.

Bio je to zaista lep gol...

Uz mnogo prolivenog znoja, "đavoli" su tako ostvarili i četvrti trijumf u nizu, kojim su bar nakratko stali uz rame četvrtoplasiranom gradskom rivalu Mančester sitiju, koji takođe ima 47 osvojenih poena, ali uz odigran meč manje.

Poslednjeg dana ove sedmice Junajted će gostovati na stadionu Vest Broma, gde će imati šansu da nastavi da vrši pritisak na "građane", osvajače prvog trofeja ove sezone.