Čudo se u Madridu i dogodilo i nije

Čudo se dogodilo: Alkorkon je eliminisao Real. Čudo se nije dogodilo: Real nije uspio da nadoknadi 0:4 u prvom susretu.

Čudo se u Madridu i dogodilo i nije Izvor: MONDO

Čudo se iste večeri i dogodilo i nije dogodilo na Santijago Bernabeu stadionu u Madridu.

Dogodilo se utoliko što je trećeligaš Alkorkon eliminisao najuspješniji klub XX veka, Real Madrid u šesnaestini finala Kupa Kralja.

Nije se dogodilo, jer Real Madrid u revanšu nije uspio da stigne do projektovanih 5:0, s čime bi koliko-toliko oprao blato sa obraza skupljenog u prvom meču u malom gradu - 0:4.

Bilo je samo 1:0, prvi i jedini gol postigao je Rafal van der Vart u 81. minutu, a da se kao golovi računaju pogođene prečke, Madriđani bi izborili produžetke. Šutevi Ruda van Nistelroja u 50, van der Varta 53. i Gonzala Iguaina u 89. minutu završili su na gredi, a Real u kanalu...

Na kraju, prepuni Bernabeu aplaudirao je trećeligašima, a bijelim maramicama poručio treneru svog tima Manuelu Pelegriniju šta misli o njegovoj budućnosti na klupi. Bijele maramice u Španiji znače samo jedno: "Bježi da te ne gledamo!"

U 106. izdanju Kupa Kralja, za sada je poznato da Real Madrid ni poslije 16 godina neće podići pehar. Prošle sezone, slavni klub eliminisan je od još nepoznatijeg, mršavijeg i siromašnijeg protivnika, takođe u šesnaestini finala.

Poslije dva meča (3:2 i 3:4), zbog većeg broja postignutih golova u gostima dalje su otišli fudbalski amateri, koji se okupljaju i nastupaju pod imenom Real Union.

Može se reći da je s te tačke gledišta, Pelegrinijev tim "galaktikosa" napravio mali pomak u drugom po važnosti takmičenju na Pirinejima.

Posljednji put, a 17. u istoriji, Real je osvojio kup 1993. godine. Barselona ih šije u tom takmičenju debelo, sa 25 titula, dok Atletik Bilbao ima 23.

U osminu finala u utorak uveče plasirali su se Barselona, Deportivo, Malaga, Sevilja, Selta Vigo, Atletiko Madrid, Valensija, Viljareal i Osasuna, Sporting Hihon i Rekreativo ušli su u produžetak.
Jedan od dva gola za Valensiju postigao je Nikola Žigić i ispostavilo se da je njegov tim na kraju morao da čuva živu glavu na Mestalji, jer je Alkoano došao do 2:2 i bio samo na gol od senzacije.

Valensija je prvi meč u gostima dobila sa 1:0, u 4. minutu revanša Marćena je pogodio za ukupnih 2:0, da bi već u 16. minutu srpski centarfor postigao gol za ukupnih 3:0. Ali... Ne lezi vraže, tim iz Segunde B grupa 3 je do 84. minuta smanjio na 3:2 i samo gol je nedostajao da i Valensija napravi rupu u kalendaru do kraja sezone.