Šampionski remi na Vajt Hart Lejnu

Sjajan meč odigrali su Totenhem i Arsenal, ali ishod najviše odgovora fudbalerima Lestera.

Derbi meč 29. kola Premijer lige završen je bez pobednika, na oduševljenje navijača Lester sitija čiji će ljubimci tek istrčati na teren!

Totenhem - Arsenal 2:2 (0:1), tako da "lisice" imaju priliku da pobedom nad Votfordom u gostima (18.30) dodatno odmaknu najbližim rivalima, upravo pomenutim londonskim timovima...

Mnogo tužniji posle utakmice biće igrači Totenhema, pošto su od 62. minuta imali igrača više i gol više.

Brzo su uspeli "pevci" da iskoriste isključenje Frensisa Kokelana zbog drugog žutog kartona u 55. minutu i golovima Tobija Aldervilda (60. minut) i Harija Kejna (62) preokrenu rezultat, ali se gosti nisu predali. Posle asistencije Aronu Ramziju u 39. minutu, Ektor Beljerin je u 75. poslao odličnu loptu u prostor za Aleksisa Sančeza, a on udarcem iz prve matirao Uga Lorisa za, ispostavilo se, konačnih 2:2.

Bio je ovo prvi put posle 18 uzastopnih utakmica u Premijer ligi da "tobdžije" nisu pobedile kada su imale vođstvo na poluvremenu, a zanimljivo je da su prethodni put u takvoj situaciji igrači Arsenala ostali bez tri boda upravo na Vajt Hart Lejnu, u februaru prošle godine.

Utakmicu su obeležila dva sjajna pogotka, prvo Arona Ramzija, a zatim i Harija Kejna, ali i fantastične odbrane dvojice golmana - Davida Ospine (Arsenal) i Uga Lorisa (Totenhem) u finišu.

Moramo istaći i 57. minut, kada je Hari Kejn snažno šutirao posle kornera, Ospina odbranio, a "oko sokolovo" pokazalo da su milimetri odlučivali o pogotku, pošto je lopta većim delom, ali ne i celim obimom, prešla gol-liniju!

Da li će ta situacija koštati Totenhem titule, videćemo...

Derbi severnog Londona imao je i ružnu uvertiru, pošto je ispred Vajt Hart Lejna došlo do incidenata: