De Hea sprečio debakl na Enfildu!

U utakmicama koje su igrane od 21 sat Liverpul pobedio Mančester 2:0, Viljareal istim rezultatom bolji od Bajera, remi Sparte i Lacija i nova pobeda Bilbaa protiv Valensije.

Veliki rivalitet veže Liverpul i Mančester junajted, rivalitet star mnogo duže od jednog veka...

Velikani engleskog i svetskog fudbala zajedno imaju 16 evropskih trofeja, ali nijedan od do sada odigranih 194 duela nije se dogodio u međunarodnim UEFA takmičenjima.

Istorija je ispisana u četvrtak uveče na Enfildu!

Liverpul je ugostio velikig rivala sa Old Traforda, u prvom meču osmine finala Lige Evrope. "Crveni" su pobedili 2:0 (1:0)!

Iako je ekipa Luj van Gala poražena, ona je u Liverpulu izrodila junaka, a to je bez ikakve dileme David De Hea.

Šapanc među stativama gola "crevnih đavola" sačuvao je svoj tim katastrofe i ponudio mu, na kraju, ipak, podnošljivih 0:2. Relativno aktivnih i dostižnih pred revanš koji se za sedam dana igra u Mančesteru.

Doduše, ako "đavoli" budu ponovili igru iz Liverpula, nemaju čemu da se nadaju pred svojim navijačima.

"Redsi" su bili mnogo bolji, posebno u prvom poluvremenu, ali su brojni pokušaji zaustavljeni upravo na poslednjoj prepreci ispred mreže gola gostujućeg tima.

De Hea je prvi put kapitulirao u 20. minutu. Danijel Staridž je izveo opravdano dosuđen penal, golman Junajteda je imao loptu na ruci, ali je ona skliznula i završila u mreži na oduševljenje velike većine navijača petostukog prvaka Evrope.

Nastavio je Španac da briljira i u drugom poluvremenu, ali je ponovo morao da se pokloni napadačima Liverpula. Lalanina povratna lopta bila je idealna za Firmina, koji sa pet-šest metara od gola "pocepao" mrežu.

Mančester junajted je pobedio pet puta uzastopno Liverpul, a sada je pred eliminacijom iz Evrope i to upravo od velikog protivnika.

Viljareal je samo potvrdio svoju dobru formu, a lošu Bajera iz Leverkuzena - 2:0. Dvostruki strelac za podmornicu bio je Sederik Bakambu. Spartak je povela u Pragu prelepim golom Martina Frideka, ali je pred odlazak na odmor izjednačio Marko Parolo. Atletik Bilbao je i treći put ove sezone pobedio valensiju. U Primeri joj je dva puta dao po tri komada, a u prvom meču osmine finala Lige Evrope samo jedan. Raul Garsija je bio strelac u 20. minutu.