Ludilo na "Pishuanu": Dva preokreta i šest golova!

Ne znaju samo Real Madrid i Barselona da odigraju spektakularne utakmice...

Spektakl na "Ramon Sančes Pishuanu"!

Fudbaleri Sevilje pobedili su u nedelju na svom terenu Viljareal 4:2 u 29. kolu Primere i tako zadržali nadu da će se izboriti za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

U utakmici su viđena dva preokreta, ali i šest golova, a Sevilja je do pobede došla golovima Ibore u 23, Evgena Konopljanke u 65, Hose Antonija Rejesa u nadoknadi, kao i autogolom Viktora Ruiza u 51. minutu. Pre toga je najbolji strelac Viljareala Sedrik Bakambu golovima u 29. i 37. minutu doneo svom timu vođstvo.

Sevilja je u 79. minutu ostala bez Evera Banege, koji je dobio drugi žuti karton. Nedugo posle toga Bakambu je imao još jednu dobru priliku, ali rezultat se promenio tek u nadoknadi vremena, kada je domaći igrač Rejes iskoristio odbijenu loptu za 4:2.

Svakako najlepši gol sa ovog meča bio je pogodak Evgena Konopljanke, kojim je Sevilja povela.

Ovo je drugi uzastopni poraz Viljareala u prvenstvu, i to posle serije bez prvenstvenih poraza koja je trajala još od kraja novembra. "Žuta podmornica" sada ima 53 bodova na četvrtom mestu, poslednjem koje vodi u Ligu šampiona, dok Sevilja ima 48.

U prvoj današnjoj utakmici, poslednji Levante pobedio je na svom terenu Valensiju 1:0. Pročitajte izveštaj sa te utakmice ovde.