Bod po meri Espanjola

Poslednji meč 29. kola Primere završen rezultatom 1:1. Bod osvojen u Granadi mnogo više odgovara Espanjolu.

Granada je pred svojim navijačima, u poslednjem meču 29. kola, propustila odličnu priliku da protiv Espanjola osvoji tri boda i napravi veliki korak za opstanku u Primeri.

Konačan rezultat 1:1 (1:0) daleko više odgovara gostima iz Barselone. Domaći sastav uspeo, doduše, da pobegne iz "crvene zone", ali samo tako što se izjednačio sa Hetafeom i Rajom Valjekanom sa po 27 osvojenih bodova.

Sportnih Hihon i Levante imaju po 24.

Granada je sa igračem manje bila na korak od tri boda. Tim sa Los Karmenesa ostao je bez Davida Barala još u 28. minutu, ali je i pored igračkog deficita na terenu prva stigla do gola.

Ročinja je u 40. minutu iskoristio ležernu reakciju odbrane Espanjola i iskosa sa leve strane postigao gol.

Dugo je domaćin imao prednost i sve je ličilo da će je zadržati do kraja. Da tako ne bude pobrinuo se Miguel Lopez, fudbaler Granade. U nameri da izbije loptu posle centaršuta sa leve strane, postavio je nogu, lopta je promenila pravac i umesto u korneru zakoprcala se u mreži.