Augzburg samo namučio Borusiju

Tim iz Dortmunda bio je u zaostatku od jednog gola, ali je preokretom stigao do trijumfa i nastavio potjeru za Bajernom.

Polovinu utakmice Augzburg je imao tri boda u džepu u duelu sa Borusijom, ali je tim iz Dortmunda u finišu prvog i sredinom drugog poluvremena režirao preokret i stigao do tri boda, koji ga ostavljaju u trci sa Bajern Minhenom za šampionsku titulu.

AUGZBURG - BORUSIJA DORTMUND 1:3 (1:1)

Pomalo iznenađujuće klub iz "donjeg doma" poveo je u 16. minutu golom Islanđanina Alfreda Finbogasona i tu prednost zadržao sve do finiša prvog poluvremena, kada je izjednačenje "milionerima" donio Henrik Mkitarijan.

Iako nije prikazala bogzna kakvu igru, Borusija je u nastavku stigla do preokreta.

Gonzalo Kastro u 46. minutu zamijenio je Marka Rojsa, a u 69. minutu pogodio je za 1:2. Samo šest minuta kasnije, Adrijan Ramos, koji je kod drugog gola asistirao Kastru, iskoristio je kiks domaće odbrane i povisio na 1:3.

Ovom pobjedom Borusija se vratila na "minus pet" u odnosu na Bavarce, dok Augzburg ostaje na 15. mjestu.