Radost Bundeslige. Kakvi preokreti u Dortmundu

Odlična utakmica u Dortmundu. Na kraju Borusija Dortmund - Verder 3:2.

Borusija Dortmund nastavlja da prijeti Bajernu, a Obamejang prati Levandovskom.

I nakon 28. kola Bundeslige razlika na tabeli je pet bodova. Bajern je danas savladao Ajntraht 1:0, a Borusija je nakon preokreta pobijedila Verder 3:2 u odličnom meču.

Twitter Embed Code

Borusija je na treba li reći ispunjenom stadionu Signal Iduna park povela u 53. minutu. Strijelac Obamejang. Borusija prati Bajern na tabeli, a Obamejang prati na listi strijelaca Levandovskog. Poljak iz Bajerna ima 25. dok je napadač Borusije večeras postigao 23. gol.

Verder do preokreta dolazi za samo pet minuta. Najprije je u 69. minutu Galvez izjednačio na 1:1.

Potpuni preokret ekipi iz Bremena donosi reprezentativac Austrije Junuzović svojim četvrtim golom u sezoni.

Borusija potom kreće na sve ili ništa. Samo četiri minuta kasnije odlična akcija domaćih, koju šestim golom u sezoni završava Kagava, koji je u igru ušao samo par minuta ranije.

To nije bilo sve od Borusija. Tomas Tuhel je ponovo pogodio. U igru je ušao Adrijan Ramos, koji uzvraća golom. Šesti gol i Ramosa kao i Kagave.

Borusija je tako ostala jedini neporažen domaćin ove sezone u Bundesligi. U 14. mečeva ove sezone ostavrili su 12 pobjeda i dva remija.