Real na bod od Barse!

Madriđani se nisu umorili od revanš meča protiv Volfsburga, pa su nastavili sa dobrim partijama i dodatno izvršili pritisak na Barselonu.

Pritisak na Barselonu!

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na gostovanju protiv Hetafea, koje i nije tako daleko od njihovog Santjago Bernabeua, i približili se na svega bod od Barselona koja doduše ima utakmicu manje, ali je i u lošijoj formi uoči finiša prvenstva.

HETAFE - REAL MADRID 1:5 (0:2)

Otkako su krajem februara izgubili od Atletiko Madrida fudbaleri Real Madrida su čak pričali da su se pomirli sa tim da neće osvojiti ovogodišnju Primeru, ali još imaju nade da bi to moglo da se promeni do kraja maja.

Devetom uzastopnom pobedom u La Ligi oni su došli na bod od Barselone koja svoj meč 33. kola igra u nedelju protiv Valensije.

Protiv poslednjeplasirane ekipe prvenstva nisu ušli svom snagom, ali su uprkos tome uspeli da postignu pet golova, a utisak je da su možda i zaslužili više. Hetafe nije pružio dobar otpor, a zakazali su najbolji igrači poput Leona i Sarabije, koji nisu bili dobri u završnici, a nije mnogo pokazao ni Stefan Šćepović.

Benzema je načeo mrežu Hetafea u 29. minutu, da bi pet minuta pred poluvreme asistirao i za Iska koji je postigao gol. Već u 50. minutu bilo je 3:0 za goste pošto se upisao i Velšanin Geret Bejl, a pred kraj meča za Real je gol postigao i Hames Rodrigez i tako pokušao da se "dokaže" Zidanu.

Delovalo je da će Kristijano Ronaldo biti bez gola u ovom meču, ali je u nadoknadi vremena postigao svoj 31. pogodak i tako zaokružio zaista dobru partiju.

Sarabija je bio loš u ovom meču, ali je u finišu meča uspeo da postigne gol koji neće mnogo značiti Hetafeu, ali hoće talentovanom fudbaleru za samopouzdanje.