BUNDES: HSV gurnuo Verder ka Cvajti

Pobjeda HSV-a protiv Verdera u premijernom meču 31. kola Bundeslige. Pizaro tragičar.

Fudbaleri HSV-a savladali su u derbiju sjevera, Verder 2:1 u meču u kojem je objema ekipama trebala pobjeda kako bi umakli sa dna tabele Bundeslige.

Inače duel ekipa iz Hamburga i Bremena je bio 104. i ta dva tima odigrali su najviše međusobnih duela u Bundesligi.

Na kraju domaćin dolazi do trijumfa i do sredine tabele, dok će navijači Verdera po svemu sudeći do posljednjeg kola strijepiti za opstanak.

Twitter Embed Code

Domaća ekipa povela je na početku meča. Već u petom minutu Pjer Mišel Lasoga je postigao sedmi gol sezone. Asistent Miler, koji je omogućio svom napadaču da sa tri metra neometan ubaci loptu u mrežu.

Lasoga je drugi gol za HSV, a svoj osmi ove sezone u Bundesligi postigao u 32. minutu nakon savršene asistencije Ostržoleka. Ovaj put glavom je iz peterca pogodio Lasoga.

U drugom poluvremenu od početka ofanziva Verdera. Iskusni Klaudio Pizaro iznudio je jedanesterac u 56. minutu. Ipak nije uspio postići gol iz penela. Tačnije odbranio je golman Hamburga Drobni prilično mlak šut Pizara.

Ipak to nije demoralisalo goste, koji preko Udžaha u 66. minutu smanjuju na 2:1. Jubilarni 10 gol ove sezone igrača iz Nigerije, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu.

Gojko Kačar je ušao u igru početkom drugog poluvremena umjesto Milera, dok je Emir Spahić igrao za HSV od prvog minuta.